Akşam 7’den önce çöp bırakılmasa, sorun çözülecek!

  Geçtiğimiz günlerde Şişli Kaymakamlığında toplanan Zabıta, Emniyet ve OTİAD yetkilileri, bu defa durum değerlendirmesi için OTİAD’ta bir araya geldi.

  4 Eylül’de Şişli Kaymakamı Salih Işık’ı ziyaret ederek “kağıt toplayıcıları” sorununu gündeme getiren OTİAD, geçen süre içinde nelerin yapıldığının değerlendirildiği bir toplantıya ev sahipliği yaptı. Toplantıya Başkan İlker Karataş’ın yanı sıra Şişli Emniyet Müdürü Melih Ekici,  Şişli Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dr. Esra Bozyazı Daylan, Temizlik Amiri Şenol Erdem, Zabıta Amiri Mehmet Zeybek, Zabıta Komiseri Coşkun Bayraktar, Zabıta Memuru Mithat Güvercin ve OTİAD Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.


  “Esnaf 19.00’dan önce çöp bırakmasın!”

  Belediye yetkilileri yaklaşık 20 gün içinde etkili bir çalışma yaptıklarını sorunun her geçen gün halolma noktasına geldiğini belirterek, esnafın saat 19.00’dan önce çöpleri bırakmadığı taktirde sorunun büyük ölçüde çözüleceğini belirtti. Uyarılara rağmen hala çöpleri söylenen saatten önce çıkaran esnafa ceza kesmeye başladıklarını söyleyen zabıta yetkilileri, esnafın gerekli hassasiyeti göstermesi gerektiğini söyledi. Başkan Karataş da geçen süre zarfında yaşanan gelişmelerin memnuniyet verici olduğunu belirterek, kararlılıkla olayın üstüne gidildiği takdirde sorunun kısa zamanda çözüleceğine olan inancını dile getirdi. Toplantıda; emniyet ve zabıta memurlarının işbirliği içinde olması gerektiği konusuna vurgu yapıldı. Kâğıt toplayıcılarıyla olası çatışma ya da saldırıların önüne geçmek için, emniyet mensuplarının önlem alması gerektiği sonucuna varıldı.
0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)