15 Temmuz darbe girişimi sonrasında OHAL kapsamında “sehven” kapatılan derneğimiz OTİAD’a,geçmiş olsun ziyaretleri devam ediyor. İTO Yönetim Kurulu Üyesi Servet Samsama ve beraberindeki heyet “Geçmiş olsun” ziyaretinde bulundu.

 İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Üyesi Servet Samsama başkanlığındaki heyet OTİAD’ı ziyaret etti, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında kapatılan derneğimiz OTİAD’a geçmiş olsun dileklerini iletti, “geçmiş olsun” dedi. OTİAD Başkanı İlker Karataş ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından karşılanan İTO heyetinde (İTO) Hazır Giyim Komite Başkanı Şenol Aras da hazır bulundu.  Başkan Karataş İTO heyetine ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti, “Kurulduğu 1999 yılından bu yana tüzüğünde belirtilmiş amacının dışına çıkmadan, sadece Osmanbey’in ticaret olanaklarının geliştirilmesine odaklanan OTİAD’ın yapılan tetkik ve incelemeler sonucu aklanacağını ve faaliyetlerine kaldığı yerden devam edeceğine inancımız tamdı… Bugüne kadar kendini siyasal temelli faaliyetlerin dışında tutmaya azami hassasiyet ve gayret gösteren OTİAD, herhangi bir iradenin veya grubun etki alanına hiçbir zaman girmemiştir” diyerek bu süreçte OTİAD’ın yanında duran, destek olan İTO’ya da teşekkür ettiğini ifade etti. 

 “Derneğinize Sahip Çıktınız Tebrik Ediyorum”
 Servet Samsama da konuşmasında, “ Yaşanan tatsız olaydan sonra önemli olan sizin sektörünüze sahip çıkmanız; sektörünüzü ayakta tutmak adına, sektörünüzün birliğini sağlamak adına derneğinize sahip çıktınız; tebrik ediyorum. Doğrunun yerini bulması adına elinizden gelen gayreti gösterdiniz. Bu tür derneklerin muhakkak faaliyette olması gerekiyor. Bizler de sizinle birlikte elimizden gelen gayreti göstermeye çalışacağız. Bu tür süreçlerde bu tür hatalar yaşanabiliyor, bu kara bulutların bir an önce dağılmasını temenni ediyorum” sözleriyle OTİAD’ın yanında olduklarının mesajını verdi. 

Kapanma sürecinin değerlendirildiği ziyarette, sektörün sorunları üzerinde duruldu ve siyasi gelişmeler ve bu gelişmelerin ekonomiye yansımaları konularında görüş alışverişinde bulunuldu.

0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)