21-23 Kasım 2014 tarihleri arasında yapılacak Fashionist Fuarı için çalışmalarını sürdüren Patika Fuarcılık ve OTİAD Yönetimi Osmanbey’de faaliyet gösteren dış ticaret firmaları ile bir araya geldi.

  Osmanbey’de faaliyet gösteren dış ticaret firmaları, OTİAD ve Patika Fuarcılık yetkilileri ile Anthill’de bir araya geldi. OTİAD Başkanı İlker Karataş ve yönetim kurulunun da hazır bulunduğu toplantıda 21-23 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek Fashion İstanbul Abiye, Gelinlik ve Damatlık Fuarı (Fashionist) için dış ticaret firmalarının desteği istendi. Fuarın Osmanbey ve Türkiye tekstil ve hazır giyim sektörü için önemine vurgu yapan Başkan Karataş, fuarın başarısı için herkesin elinden gelen gayreti göstermesini istedi ve şunları söyledi: “Geçtiğimiz yıl çok önemli bir fuarın temellerini attık. Başarısında sizlerin de çok önemli katkısı oldu. Bu yıl da dış ticaret firmalarımıza çok iş düştüğünü belirtmeliyim. Önemli müşteri portföyü olan dış ticaret firmalarının müşterilerini fuarımıza yönlendirmeleri, gelecek alım heyetlerinin fuar döneminde burada olmalarını sağlamaları, fuar hakkında müşterilerini bilgilendirmeleri önem arz ediyor. İnanıyorum ki sektörün büyümesinde önemli bir yer tutan dış ticaret firmalarımız ellerinde gelen gayreti göstereceklerdir ve fuar yetkililerinden, fuar komitesinden yardımlarını esirgemeyeceklerdir.”


  Yaşanan sorunlar da konuşuldu

  Patika Fuarcılık’tan yetkililerin de hazır bulunduğu kahvaltılı toplantıda, fuar hazırlıkları hakkında bilgilendirme yapıldı, dış ticaret firmalarından neler yapabilecekleri konularında görüş alışverişinde bulunuldu. Dış ticaret firma yetkilileri de ellerinden gelen gayreti göstereceklerini, fuarın başarısı için her türlü yardımı yapacaklarını söylediler. 


  Toplantıda dış ticaret firmalarının yaşadığı sorunlar da konuşuldu ve bu sorunların çözümüne yönelik görüş alışverişinde bulunuldu. Başkan Karataş, sorunların çözümü noktasında takipçisi olacaklarını belirterek sık sık bir araya gelerek herkesin elinden gelen gayreti göstermesini istedi. Yaklaşık üç saat süren toplantıya 30”un üzerinde firma yetkilisi ve OTİAD Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.
0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)