Tekstil sektöründen ‘diyalog, empati ve uzlaşı’ çağrısı

BATİAD, LASİAD, MESİAD, OTİAD ve TİGSAD Taksim Gezi Parkı olayları ile ilgili ortak bildiri yayınladı. İstanbul’un tekstil ve hazır giyim merkezleri Osmanbey, Laleli, Merter ve Bayrampaşa’yı başarıyla temsil eden derneklerin yayınladığı ortak bildiri şöyle:

Biz aşağıda isimleri yazılı binlerce üyesi olan, tekstil, hazır giyim ve yan sanayi sektörlerinin büyük çoğunluğunu temsil eden bölgesel ve sektörel işadamları dernekleri olarak diyoruz ki;

Ülkemizin bin bir güçlükle oluşturulmuş imajına zarar veren, işyerlerimizi sıkıntıya sokan, tüm ülkemizi tedirginlik ve korkuya sevkeden, sempatinin yerini antipatinin almaya başladığı, amacından uzaklaşmaya başlayan olayların tamamen bitmesini, demokratik her türlü eylem ve tepkinin hoşgörü ile karşılanmasını bunun yerine kimseyi ötekileştirmeden diyalog, empati ve uzlaşı ile sorunların çözüme ulaştırılmasını arzu etmekte ve beklemekteyiz.

Bu yaşanan ve gelişen süreçte herkes karşılıklı olarak söylenecek ne varsa ortaya koymuştur, bundan sonra sokakta atılacak yanlış ve yasadışı her adım, sadece TÜRKİYE’nin kaybetmesi için fırsat kollayanların işini kolaylaştıracaktır.

Sonuç olarak; “gerekli mesaj alınmıştır” şeklindeki yetkili makamların sözüne istinaden konunun içinde veya dışında olan tüm vatandaşlarımızın gündelik hayatına geri dönmeleri ve normalleşmenin biran evvel sağlanması hepimizin ortak temennisidir.

Bu itibarla bugüne kadar elde edilmiş ekonomik kazanım ve istikrar kaybedilmeden Tüm kesimlere “Huzurlu Yarınları Hep Beraber El Ele “ yakalayalım diyoruz.

Saygılarımızla kamuoyuna duyurulur.

BATİAD         LASİAD            MESİAD     OTİAD           TİGSAD

YK. Başkanı YK. Başkanı YK. Başkanı YK. Başkanı YK. Başkanı

Doğan Bakırcı Gıyasettin Eyyüpkoca Halit Tuna Ali Ulvi Orhan İrfan Özhamaratlı

0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)