OTİAD, Osmanbeylileri ‘Damat’ ile buluşturdu
“Günaydın Osmanbey!”

Osmanbey Tekstilci İşadamları Derneği (OTİAD), 16 Kasım Cumartesi sabahı İTO Kandilli Cemile Sultan Korusu’nda düzenlediği “Günaydın Osmanbey’’ kahvaltısı ile üyelerini ve sektör temsilcilerini bir araya getirdi. Süleyman Orakçıoğlu’nun konuşmacı olarak katıldığı kahvaltıda deneyimlerini, Damat’ın başarı öyküsünü, paylaştı.

Kurulduğu günden bu yana tekstil ve konfeksiyon sektöründe bölgesel bir güç olmayı hedefleyerek yola çıkan ve bunu başaran OTİADgerçekleştirdiği projelerle verimli bir yılı geride bıraktı. 16 Kasım Cumartesi günü gerçekleştirilen ‘Günaydın Osmanbey’ kahvaltısı ile Osmanbey’in son zamanlardaki en önemli projesi Fashionist Abiye, Gelinlik ve Damatlık Fuarı’na ilişkin sunum yapıldı ve tekstil piyasasının gündemi değerlendirildi. Hazır giyim sektörünün duayenlerinden Damat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu konuşmacı olarak katıldığı Cemile Sultan’daki ‘Günaydın Osmanbey’de, OTİAD üyeleri ve sektör temsilcileri bir araya geldiler. Süleyman Orakçıoğlu’nun yanı sıra, İTHİB Başkanı İsmail Gülle, İHKİB Yönetim Kurulu Üyeleri Volkan Atik, Kemal Güneş, Astaş Yönetim Kurulu Üyesi Turgay Aşçı, BATİD Başkanı Aydın Erten, MESİAD Başkanı Halit Tuna, Muhammet Yenel, Hüseyin Tanciğer, OTİAD Yönetim Kurulu Üyeleri ve birçok Osmanbeyli tekstilci iş adamı katıldı.

Fashionist sunumu yapıldı

Toplantı OTİAD- Patika Fuarcılık işbirliği ile 5-7 Aralık 2013 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek “2013 Fashionist Abiye, Gelinlik ve Damatlık Fuar’ının Patika Fuarcılık Genel Müdürü Didem Cılga’nın sunumuyla başladı.

Daha sonra OTİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ulvi Orhan; Türkiye ve dünya ekonomisi, 2023 Türkiye hedefleri, inovasyonun önemi, tekstil ve hazır giyim ihracatının artışı, Osmanbey, Laleli, Bayrampaşa ve Merter başta olmak üzere tekstil merkezlerinin kış sezonlarını, geç açılışı ve geç kapanışının yarattığı sıkıntılar ve 2013 Fashionist fuarı üzerine görüş ve yorumlarını katılımcılar ile paylaştı. Başkan Orhan İTO, İHKİB ve İTHİB’e OTİAD’a her konudaki maddi ve manevi desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Orakçıoğlu soru yağmuruna tutuldu!
“Günaydın Osmanbey” kahvaltılı sohbet toplantısının konuğu Orka Grup Yönetim Kurulu Başkanı, Osmanbey’den büyüyerek markalaşan yurtiçi ve yurtdışına açılan Süleyman Orakçıoğlu, tekstil ve hazır giyim sektörünün dünü bugünü ve yarını hakkında konuştu ve markalaşma stratejisi ve önemi konusunda bilgi ve tecrübelerini paylaştı. Katılımcıların yoğun soruları karşısında ilgiden memnun olan Orakçıoğlu, tüm soruları geniş ve doyurucu cevaplar vererek, kahvaltıyı tekstil ve moda platformuna dönüştürdü.

Kısa bir konuşma ile gelenleri selamlayan İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Gülle; katılımcılara saygılarını sunarak OTİAD’a nazik destek ve başarı mesajlarını iletti.

Daha sonra OTİAD Başkanı Ali Ulvi Orhan kahvaltının sponsoru olan Proaktif Hukuk Bürosu sahibi Zekeriya Karataş, Markiz Patent Genel Müdürü Orhan Eriman’a ve Konuk Konuşmacı Süleyman Orakçıoğlu‘na teşekkür ederek, katkı ve desteklerinden dolayı bir şükran plaketi takdim etti.

0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)