Moda dünyasına genç soluklar kazandırmak amacıyla düzenlenen 22. Koza Genç Moda Tasarımcıları Yarışması 18 Haziran Çarşamba akşamı Four Seasons Hotel’de gerçekleşti. İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) tarafından Ekonomi Bakanlığı’nın desteğiyle düzenlenen yarışmada finale kalan on genç moda tasarımcısı özgün çizgileriyle defilede jüri önüne çıktı.

Osmanbey Tekstilci İşadamları derneği (OTİAD) Başkanı İlker Karataş ve dernek üyelerinin de konuk olduğu yarışmanın sunuculuğunu moda ve stil danışmanı ünlü manken Ece Sükan yaptı. Moda tasarımcıları Hakan Yıldırım, Atıl Kurtoğlu, Gamze Saraçoğlu, moda fotoğrafçısı Aslı Girgin, marka danışmanı Banu Bölen ile moda yazarları Ayşe Ferhangil ve Yaprak Aras’ın jüride yer aldığı yarışmaya sanat ve cemiyet hayatının tanıdık simaları katıldı.

Organizasyonda yarışmacılara Moda Tasarımcıları Derneği (MTD) desteği ile son yıllarda sektörün trendlerini yakalamakta liderlik yapan genç tasarımcılar mentorluk etti. MTD Başkanı Mehtap Elaidi’nin de dahil olduğu mentorlar arasında Gamze Saraçoğlu, Gül Ağış, Simay Bülbül, Hakan Yıldım, Zeynep Tosun gibi isimler yer aldı.

Gecenin sonunda on finalist arasından birinciliğe sıyrılan isim Emel Melike Bakıcı oldu. İkinciliği Sevda Dalgıç, üçüncülüğü de Buğu Pala aldı.

Yarışmada dereceye giren ilk üç isim de dahil olmak üzere tüm finalistler, toplam 435 bin TL değerinde ödül ile birlikte Ekonomi Bakanlığı’nın desteğiyle belirlenecek kontenjan dahilinde yurtdışında bir yıl moda eğitimi, bir yıl İngilizce dil eğitimi, İstanbul Moda Akademisi (İMA)’nde ileri düzey moda tasarımı ve diploma programına ücretsiz katılım ve sektörle ilgili uluslar arası bir moda fuarını ziyaret imkanına sahip oldu.

0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)