Tekstil ve hazır giyimin önde gelen sektörel dernek temsilcileri, sektörde yaşanan sorunları ve çözüm yollarını konuşmak için, İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İrfan Özhamaratlı ve İSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi (Sayman) Ali Ulvi Orhan’ın ev sahipliğinde bir araya geldi.

 İstanbul Sanayi Odası’nın merkez binasında gerçekleşen toplantıda başta Rusya olmak üzere çevre ülkelerdeki ekonomik sorunların ve dolar kurundaki artışın sektöre yansımaları ele alındı. İSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İrfan Özhamaratlı sektörün içinde bulunduğu durumu ciddiyetle ele almanın gerekliliğine işaret etti. Özhamaratlı özellikle Rusya’ya ihracat yapan sanayicilerin ciddi sorunlarla karşı karşıya olduğunu dikkat çekti ve “Buna hem sivil toplum kuruluşları hem de kamu kuruluşları olarak çare aramalıyız” dedi. İSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Ali Ulvi Orhan da bu toplantı vesilesiyle sektör kuruluşlarının temsilcilerinden sorunları birinci ağızdan dinleme imkanı bulacaklarını dile getirerek, bu sorunlara hep birlikte çare bulmaya çalışacaklarını vurguladı.

 Umut verici gelişmeler de var

 Söz alan konuşmacılar Rusya’dan kaynaklı daralmanın sektörü olumsuz etkilediğini ve ruble ile ticaret başta olmak üzere pek çok alternatifin değerlendirilmesi gerektiğini anlattı. Katılımcılar kendi sektörlerinde yaşanan sorunların diğer sektörlere de yansıdığına dikkat çekti. Konuklar alternatif ülkelere ihracat yapmanın yollarının aranması gerektiğini belirtti. Özellikle Suudi Arabistan ve İran’da talepte yaşanan artışın umut verici olduğu toplantıda dile getirildi.

 OTİAD Başkanı Karataş da toplantıya katıldı

 Toplantıya sektör temsilcilerinden Osmanbey Tekstilci İşadamları Derneği (OTİAD) Yönetim Kurulu Başkanı İlker Karataş, Laleli Sanayici ve İşadamları Derneği (LASİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Gıyasettin Eyyüpkoca, Bayrampaşa Tekstilci ve Sanayici İş Adamları Derneği (BATİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Erten, İktisadi Girişim ve İş Ahlâkı Derneği (İGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Karahan, , OTİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fatih Oktay Demir, LASİAD Başkan Vekili Muhammed Sancaktar ve İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Denetim Kurulu Üyesi Hikmet Ünal katıldı.
0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)