Laleli Fashion Shopping Festival açılışında konuşan LASİAD Başkanı Gıyasettin Eyyüpkoca, “2017’ye iyi bir başlangıç yaptık. Bu yılın ilk yarısında geçen yılın aynı dönemine göre ticaretimizde yüzde 25-30 artış kaydettik. Festival boyunca 8 ülkeden en az 2500 mağazaya satış gerçekleştireceğiz” dedi. 7 Ağustos’ta başlayan, Double Tree Hilton Otel’deki, etkinlik 13 Ağustos’a kadar sürecek.

 Laleli Sanayici ve İşadamları Derneği (LASİAD) tarafından “Ticaretin Altın Anahtarı” sloganıyla 6’ıncısı düzenlenen Laleli Fashion Shopping Festival bugün başladı. Açılış töreni Laleli Sanayici ve İşadamları Derneği (LASİAD) Başkanı Gıyasettin Eyyüpkoca, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Hikmet Tanrıverdi, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, OTİAD Başkanı İlker Karataş, TGSD Başkanı Şeref Fayat, ÇSD Başkanı Bülent İyikülah, TRİSAD Başkanı Mustafa Balkuv ile çok sayıda yerli ve yabancı misafirin katılımıyla gerçekleştirildi.

 Eyyüpkoca: “2017’de İyi Bir Başlangıç Yaptık”

 LASİAD Başkanı Eyyüpkoca, Laleli'nin ihracatında kötü günlerin geçtiğimiz yıl ile birlikte geride kaldığını belirterek, 2017'ye iyi bir başlangıç yaptıklarını söyledi.  Yılın ilk yarısında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 25-30 artış kaydedildiğini bildiren Eyyüpkoca, festivalde davet edilen alıcıların piyasaya doping etkisi yapacağı yorumunda bulundu. Eyyüpkoca, bu yıl 8 ülkeden her birinin 10’un üzerinde mağazası bulunan 250 alıcıyı İstanbul’a getirdiklerini vurgulayarak, toplamda en az 2500 mağazaya satış gerçekleştireceklerini bildirdi. Eyyüpkoca, yeniden 6 milyar dolar ihracat hedefiyle yola çıktıklarının altını çizerek şöyle devam etti: "Geçen sene 15 Temmuz dolayısıyla çok zor bir süreçten geçtik. 15 Temmuz'dan 20 gün sonra 5'inci Laleli Fashion Shopping Festivali yaparken inanılmaz zorlandık. Zor günlerdi, derdimizi anlatabilmek, yabancı alıcıları ikna edebilmek, buraya getirebilmek çok zordu. Hiç fire vermeden 8 ülkeden o kadar alıcıyı ikna edip buraya getirmiştik ve beklediğimizin çok üstünde ticari faaliyetler oldu. Geçen sene yaşadığımız handikaptan sonra, biz aslında ticaretin altın anahtarı olmayı hak ettiğimizi ve bu anahtarın kullanılması gerektiği inancını taşıdığımız için, bu sene 'Ticaretin altın anahtarı Laleli' sloganı ile yola çıktık. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum."

 Tanrıverdi: “Laleli Çok Daha Fazlasını Hak Ediyor”

 İHKİB Başkanı Tanrıverdi de Türk Hazırgiyim ihracatında Laleli’nin özel bir yeri olduğuna dikkat çekti. Tanrıverdi, Laleli’nin yılın ilk yarısında yakaladığı yüzde 30’luk ihracat artışının moda endüstrisine moral olduğunu söyledi.

 Festival boyunca İstanbul'da moda rüzgarı eseceğine işaret eden Tanrıverdi, “Ortaya koyduğu performans ve ekonomiye katkısıyla Laleli bugünkü konumundan çok daha fazlasını hak ediyor. Biz de bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Laleli’yi daha fazla destek olacağız. Var olan potansiyeli ve bizlerin desteği ile Laleli önümüzdeki dönemde Türkiye ihracatına daha fazla katkı sağlayacak” dedi.

 İstanbul Valisi Şahin: Alıcıları Gerçekten Misafir Gibi Ağırlayalım

 İstanbul Valisi Vasip Şahin ise 30-40 yıl önce ucuz ürün ile ön planda olan Türk mallarının artık kalitesiyle de öne geçtiğini ifade etti. Şahin sözlerini şöyle tamamladı: “Maliyet itibari ile de rekabet etme noktasında Türk malları çok iyi ve avantajlı konumda. Bizim için önemli olan kalite ve satıştaki istikrar. LASİAD ve Laleli esnafından, İstanbul ekonomisini yönlendiren arkadaşlarımızdan özellikle bir istirhamım var, gelen misafirlerimizi gerçekten misafir gibi ağırlayacağız ve onlara hem kalite hem fiyat olarak en uygun hizmeti vereceğiz, bizim ekonomik ve ticari geleneğimize yakışan budur.”

LASİAD etkinliğinde Başkan İlker Karataş’a Yönetim Kurulu Üyeleri Rıdvan Kandağ, Nevzat Ataman, Ekrem Karakaya, Jak Mirzahi, Sarven Okçu, Berat Kayışkan, Genel Sekreter Sami Kurt ve Genel Sekreter Yardımcısı Mertgün Elmas eşlik etti.

0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)