Şişli Kaymakamı, Milli Eğitim Müdürü ve İlçe Emniyet Müdürü OTİAD’ı Ziyaret Etti

Şişli Kaymakamı İdris Akbıyık, Şişli Milli Eğitim Müdürü Murat Mücahit Yentür, Şişli İlçe Emniyet Müdürü Murat Turhan Osmanbey Tekstilci İşadamları Derneği’ni (OTİAD) ziyaret etti. Dernek yönetimiyle sohbet eden Kaymakam Akbıyık, Osmanbey’in gelişmesine katkı sağlamak için el birliği içinde çalışılması gerektiğini söyledi.

 Şişli Kaymakamı İdris Akbıyık ile Şişli Milli Eğitim Müdürü Murat Mücahit Yentür ve Şişli İlçe Emniyet Müdürü Murat Turhan, dernek faaliyetleri hakkında bilgi almak için derneğimiz OTİAD’ı ziyarette bulundu. Dernek Başkanı İlker Karataş ve yönetim kurulu üyeleriyle kahvaltı yapıp sohbet eden Kaymakam Akbıyık, “Osmanbey'in gelişmesine katkı sağlamak için birlikte el ele çalışmamız gerekiyor. Kaymakamlık olarak bu kapsamda hizmetlerimiz oluyor. Osmanbey ile özel olarak ilgilenmeye çalışıyoruz” diye konuştu. Şişli’de özellikle bağımlılık ile mücadele konusunda yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren Kaymakam Akbıyık, “Bunun haricinde diğer sorunlar da var trafik gibi. Bağımlılıkla ilgili çok ciddi çalışmalarımız var. Üzerinde yoğun olarak duruyoruz. Sokak timleri oluşturuyoruz, bilinçlendirme çalışmaları yapıyoruz. İlçe koordinasyon birimimiz var, Kaymakamlığa bağlı bir birim oluşturduk sadece bağımlılara bakıyor. Psikoloğumuz, doktorumuz ile birlikte başka görevlilerimiz var. Bağımlılığa, üretiminden tüketimine kadar her aşamada müdahale etmek gerekiyor. Sadece polisin mücadelesi yetmiyor. Milli Eğitim, Müftülük, tüm halk, sivil toplum örgütleri, kurum ve kuruluşlarla birlikte top yekûn bağımlılıkla mücadele etmemiz gerekiyor. Bağımlılık denildiğinde ilk akla gelen alkol, sigara, teknoloji bağımlılığı bunlarla ilgili projelerimiz de var” bilgisini verdi.

 Dernek Başkanı Karataş da dernek çalışmaları hakkında bilgi verdi ekonomik gelişmeleri kısaca değerlendirerek, Osmanbey’in tekstil, hazırgiyim, moda ve ekonomik kalkınmadaki önemine vurgu yaptı.
0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)