YENİDEN BİRLİKTEYİZ!

 OTİAD’ın düzenlediği geleneksel ‘Günaydın Osmanbey’ kahvaltısı, hazır giyim ve tekstil sektörünün ileri gelenlerini buluşturdu. “Yeniden Birlikteyiz” vurgusuyla gerçekleştirilen kahvaltıda bir araya gelen sektör temsilcileri, yaşanan gelişmeler ışığında Osmanbey’in yaşadığı sıkıntılar ve çözüm yolları konusunda görüş alışverişinde bulunarak 2017 beklentilerini dile getirdi.

 Osmanbey’deki hazır giyim ve tekstilcilerin çatı kuruluşu Osmanbey Tekstilci İşadamları Derneği (OTİAD),  5 Ocak perşembe günü Radisson Blu Otel’de düzenlenen Günaydın Osmanbey etkinliği ile sektöre “Yeniden Birlikteyiz” mesajı verdi.

 Olağanüstü Hal kapsamında, 4 ay kapalı kaldıktan sonra 22 Kasım 2016 tarihinde yeniden açılan OTİAD’ın yaşadığı bu talihsiz sürecin de ele alındığı toplantı, OTİAD Üye İlişkileri Başkanı Rıdvan Kandağ’ın açılış sunumuyla başladı. Kapanma süreci sonrasında sektör temsilcileriyle gerçekleştirilen geniş kapsamlı ilk etkinlik olan kahvaltıya, yaklaşık 200 OTİAD üyesi katılırken; Hüseyin Tanciğer, Şenol Aras, Muhammet Yenel, Volkan Atik ve Adil Işık gibi sektörün önde gelen isimleri OTİAD’la dayanışma mesajları verdi.

 Başkan Karataş Yaşanan Süreci Anlattı
 Etkinlikte konuşan OTİAD Yönetim Kurulu Başkanı İlker Karataş, hem ülke olarak, hem Osmanbey olarak zor bir dönemden geçildiğine dikkat çekerek OTİAD’ın kapanma süreci ile ilgili şu bilgileri verdi: “Derneğimiz OTİAD, Olağanüstü Hal kapsamında 4 ay kapalı kaldıktan sonra, yapılan tetkik ve incelemeler sonucu aklanarak 22 Kasım 2016 tarihinde yeniden açıldı. ‘Sehven’ kapatılmış olsa da Osmanbey açısından gerçekten talihsiz bir durumdu. Çünkü ihracat ağırlıklı çalışan bir ticaret bölgesi olarak, hem içeride, hem dışarda yaşanan olumsuz gelişmelerden yeterince nasipleniyorduk. Üstüne bir de bölgenin tek örgütlü yapısı işlemez olunca, bölgenin elini ayağı bir anda bağlanmış oldu.”

 “OTİAD Osmanbeylilerindir”
 OTİAD’ın, bugüne kadar hiçbir siyasi görüşün, partinin veya grubun etkisi altına girmediğini, bundan sonra da girmeyeceğinin mesajını vere Karataş, OTİAD’ın, Osmanbeylilerin olduğunu ve sadece Osmanbey’in ticari olanaklarını geliştirmek için çalışmalarını sürdürmeye devam edeceğini söyledi.  Osmanbey’in hedef pazarlarındaki değişime ve yaşanan ekonomik sıkıntılara da değinen Başkan Karataş,  uluslararası dengeler her an değiştiğinin altını çizerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Yurtdışı pazarlara bağlı olarak çalışan biz Osmanbeyliler için taşlar yerine oturuncaya kadar istediğimiz ticari ortamın oluşmayacağı aşikâr. Bu yüzden, hep söylediğimiz gibi yeni pazarlar bulmalı; yeni yöntemler, yeni ürünlerle yeni kapılar aramalıyız. Bunu da ancak belirli bir program dâhilinde, devletin sağladığı desteklerden yararlanarak hep birlikte yaparsak başarabiliriz. Firmanızın bir stratejisi, yol haritası muhakkak vardır. Osmanbey’in de bölge olarak bir stratejiye, bir yol haritasına sahip olmasının, en az kendi markanız kadar önemli olduğunu lütfen unutmayın.”

 “Fashionist’e Sahip Çıkmalıyız”

 17 Ocak’ta açılacak Fashionist Fuarı’na da değinen Karataş, “Başta İTKİB ve İHKİB olmak üzere sektörün en önemli çatı örgütlerinin desteklediği Fashionist için bu sene 1000 kişilik bir alım heyeti programı yapıldı. Dışarıda negatif yönde gelişen Türkiye algısının, içeride art arda gelen terör saldırılarının olduğu bir dönemde bu heyetin İstanbul’a geliyor olması büyük bir başarıdır,” diyerek sektörü Fashionist’e destek olmaya çağırdı.

 Daha sonra katılımcıların da değerlendirmede bulunduğu kahvaltıda, sektör temsilcileri yaşanan sorunları ve 2017’nin iyi geçmesi için neler yapılması gerektiği ile ilgili düşüncelerini paylaştı.

 Günaydın Osmanbey kahvaltısında Ekonomist Hasan Bayhan da, ekonomik gelişmeler, dolardaki yükselişin sebepleri ve 2017 yılı öngörülerini Osmanbeylilerle paylaştı.
0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)