Şişli Belediye Başkanlığı, Şişli’nin çehresini değiştirmek adına belirlenen program dahilinde çalışmalarını sürdürüyor. Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Uğur Gazi Yorgun kent genelinde sürdürülen çalışmalar kapsamında OTİAD’ı ziyaret etti.

 Yorgun özellikle Meşrutiyet Mahallesinde başlatılacak çalışmalar kapsamında OTİAD’ın görüşlerine de başvurmak istediklerini belirterek yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi. Eski parke taşlarının söküm işlemlerinin ardından yeni parke döşeme çalışmaları ve kaldırım yenileme çalışmaları başlatacaklarını ifade eden Başkan Yardımcısı Yorgun, yaşanan sıkıntıları en alt düzeye indirmek istediklerini söyledi bu bağlamda OTİAD’ın görüşlerine de önem verdiklerini ifade etti.

 Sorunlar Tek Tek Aktarıldı

 Osmanbey’in gelişimi ve pazar yapısı hakkında bilgi vererek sözlerine başlayan OTİAD Yönetim Kurulu Başkanı İlker Karataş, Türkiye’nin ekonomik yapısı içinde Osmanbey’in önemine değindi. Standartların oluşturulması ve uygulanmasının önemine vurgu yapan Başkan Karataş, hizmet, estetik, düzen ve pratik bakış açısının; dolayısıyla ulaşılabilir bir yapının oluşturulmasının önemine değindi. Osmanbey sokakların tek tek değerlendirerek neler yapılması gerektiği hakkında OTİAD’ın düşüncelerini paylaşan Başkan Karataş, trafik sorunu, uygunsuz park edilen araçlar sorunu, görüntü kirliliği ve yapılacak çalışmaların estetik yönden önemi konularında düşüncelerini paylaştı.

 Şişli Belediyesi bünyesinde başlatılan ve halen devam etmekte olan yol düzenleme, parke döşeme ve kaldırdım yapım çalışmaları belirlenen programlar dahilinde devam ederken, Osmanbey’deki çalışmalara da kısa süre içerisinde geçileceği ifade edildi.
0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)