Bu yıl 25’inci kez düzenlenen İstanbul Uluslararası Ev Tekstili Fuarı 120 ülkeden 50 bini yabancı 120 bin alıcının katılımı ile düzenleniyor. Pet şişe ve polyester ipliklerinin geri dönüştürülmesiyle üretilen perdeler ve pamuk ipliklerinin geri dönüştürülmesiyle elde edilen nevresimler fuarda öne çıkan çevre dostu ürünler arasında yer alıyor.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na denk düşen EVTEKS Fuarı’nın açılışı çocukların katılımı ile şenlendi. Geleceğin ihracatçıları olan çocuklar açılışta EVTEKS Fuarı’nın dünyanın en büyük fuarı olmasını dilediler.

Alanında dünyanın en büyük iki fuarından biri olan İstanbul Uluslararası Ev Tekstili Fuarı (EVTEKS), 1.000’in üzerinde markanın katılımı ile CNR EXPO Yeşilköy’de başladı. Bu yıl fuarda sergilenen ev tekstili ürünlerinde inovasyon, eğlence ve sürdürebilirlik ön planda. Pet şişe ve polyester ipliklerinin geri dönüştürülmesiyle üretilen perdeler ve pamuk ipliklerinin geri dönüştürülmesiyle elde edilen nevresimler fuarda öne çıkan çevre dostu ürünler arasında yer alıyor.

EVTEKS’te bu yıl çifte bayram yaşandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na denk düşen EVTEKS Fuarı’nın açılışı çocukların katılımı ile şenlendi. Fuar ve sektör ile ilgili değerlendirmelerde bulunan çocuklar EVTEKS Fuarı’nın dünyanın en büyük fuarı olmasını dilediler. EVTEKS Fuarı’nın açılış töreni CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem’in ev sahipliğinde, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) Başkanı Pınar Taşdelen Engin, İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) Başkanı Ahmet Öksüz, Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TETSİAD) Başkanı Ali Sami Aydın, Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon Başkanı Mustafa Gültepe, DENİB Başkan Yardımcısı Süleyman Kocasert, OTİAD Başkanı Rıdvan Kandağ’ın katılımı ile yapıldı.

0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)