Değerli Osmanbeyliler;

 15 Temmuz 2016 tarihindeki menfur darbe teşebbüsünü takiben, yürürlüğe konulan OHAL ve 23 Temmuz 2016 tarihli Resmi gazetede yayımlanan 667 sayılı KHK kapsamında kapatılmış bulunan Derneğimiz OTİAD, yine 22 Kasım 2016 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 677 sayılı KHK ile yeniden açılmış bulunmaktadır.

 Haksız ve yanlış bir işlem ile kapatıldığımız o tarihten bu yana Derneğimizin kapatılmaya mesnet söz konusu hain örgüt oluşumu ile yakından veya uzaktan hiç bir ilgisi olmadığı hususu Devletimizin yetkili ve ilgili tüm mercilerimize yazılı ve şifahi tüm ayrıntılarıyla anlatılmış ve sonuçta haklı olduğumuz tüm açıklığı ile ortaya çıkmıştır.

 Osmanbeyliler, OTİAD Yönetimi ve Üyelerimiz olarak, şunu çok iyi biliyoruz ki olağanüstü dönemlerin ve şartların, olağanüstü idare ve tedbirlerini de beraberinde getirecek olduğunun idrakiyle, ülkemizin içine düşürülmüş olduğu durumdan bu tür önlemlerin sıkı ve ciddiyetle uygulanması ile kurtulunulacağına samimiyetle inanılmış ve bu yönde hareket edilmiştir.

 Bu ahval ve şartlar doğrultusunda yetkili mercilerimiz tarafından ilan edilen ve alınan tüm tedbirlerin tarafımızca her daim Ülkemizin huzurunun yanısıra Devletimizin bekası adına alınmış önlemler olarak değerlendirilmiş ve desteklenmiştir.

 Bu itibarla; 4 ay gibi uzun sayılabilecek bir süre kapalı kalmasına rağmen Derneğimizin yeniden açılması ile Türkiye'nin geleceğine yönelik samimi duygularımızı ve güvenimizi perçinlemiş ve sağlamlaştırmıştır.

 Türkiye'nin mevcut şartları doğrultusunda uygulanmakta olan OHAL sürecinde biz de iş dünyası olarak her zamankinden daha fazla ve azimli bir şekilde çaba harcamaya, var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

 Sonuç olarak; Derneğimizle ilgili böylesine büyük bir yanlıştan makul bir süre içinde dönülmesinde katkısı ve emeği olan herkese en derin teşekkürlerimizi sunarken bu kararın Ülkemiz ve Osmanbey'imiz açısından hayırlara vesile olmasını diliyoruz.

                                                    Saygılarımızla

                                              OTİAD Yönetim Kurulu adına,

                                                 Başkan İlker Karataş
0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)