Ekonomi Bakanlığı İthalat Genel Müdürlüğü’nden bir heyet; Osmanbey Tekstilci İşadamları Derneği’ni ziyaret etti.

Hazır giyim ve tekstilciler açısından son derece önemli olan ithal kumaşlara getirilen ek vergilere ilişkin konuların görüşüldüğü, taleplerin önerilerin ve sorunların ele alındığı ziyarette, OTİAD Başkan Yardımcısı Kutbettin Ayyıldız’ın yanı sıra Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Kartal ve Osmanbey’in önde gelen kumaşçılarından Nesim Ayyıldız ve Efrayim Kebudi de hazır bulundu.
OTİAD ve Osmanbey piyasası hakkında heyeti bilgilendirdikten sonra sektörün sorunlarını dile getiren Ayyıldız, ek vergilerin hazır giyim ihracatını olumsuz etkilediğini vurguladı. Ayyıldız, ithalata engel olmak adına, hazır giyim ve konfeksiyon sektörünün gerçekleştirdiği milyar dolarlık ihracatın sekteye uğrama tehdidi altında olduğunu hatırlattı.
İthalattan korunma önlemlerinin ithalatı azaltmadığı ve iç piyasadaki üretimi artırmadığının altını çizen Ayyıldız, üst üste getirilen vergilerden dolayı büyük sıkıntı yaşadıklarını tekrarlamak istediklerini söyledi. İthalattan korunma uygulamalarına tepki gösteren OTİAD temsilcileri, Türk konfeksiyon sektörünün ithal ettiği kumaşların önemli bir bölümünün Türkiye’de üretiminin bulunmadığını ifade ederek; uygulamaların gözden geçirilmesi gerektiğini ifade etti.
OTİAD’taki sunumdan sonra Osmanbey sokaklarını gezerek esnaftan da bilgi alan heyet; sektör temsilcilerinin sıkıntılarını ilgili makamlara ileteceklerini belirterek bölgeden ayrıldı.

0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)