İstanbul Moda Akademisi öğrencilerinin “Mezuniyet Sergisi” açıldı.

 İMA öğrencilerinin yıl boyunca hazırladıkları tüm başarılı işlerin  sunulduğu Mezuniyet Sergisi’nin açılışında, İHKİB Başkanı Hiktem Tanrıverid,  İMA ve İHKİB yönetim kurulları, İMA akademik kadrosunun yanı sıra sektörün tanınmış isimleri, tasarımcılar ile moda ve tekstil dünyasının ileri gelenleri de bulundu. 2016 – 2017 Eğitim Dönemi, tam ve yarı zamanlı Moda Tasarımı, Moda Tasarımı ve Yönetimi Lisansüstü ile Moda Tasarımında Kalıp ve Model Geliştirme ve DTG Ayakkabı Koleksiyon Tasarımı programlarında eğitim alan 70 öğrenci mezuniyet diplomalarını sektörün önde gelen isimlerinin ellerinden aldılar.

 2016 – 2017  Eğitim Dönemi

 2016-2017 eğitim döneminin tamamlandığı mezuniyet sergisinde yarı ve tam zamanlı Moda Tasarımı öğrencilerinin tasarımları ve illüstrasyon çalışmaları, Moda Editörlüğü öğrencilerinin dergileri, Görsel Mağazacılık ve Vitrin Tasarımı öğrencilerinin vitrin tasarımları, Moda Fotoğrafçılığı ve Styling  öğrencilerinin çekimlerinden fotoğraflar, Moda Tasarımında Kalıp ve Model Geliştirme öğrencilerinin yıl içinde yaptıkları çalışmalar sergileniyor. Bunun yanı sıra Akademik Programlar dahilindeki ileri düzey DTG Ayakkabı Koleksiyon Tasarım Programı ile Moda Tasarımı ve Yönetimi Lisansüstü Diploma Programı mezunlarının tasarımları ile Güzel Sanatlara Hazırlık ve Portfolyo Hazırlık programı mezunlarının portfolyo ve sketchbook’ları (eskiz defteri) sergideki yerlerini alıyor.

 Sektör İçin Yola Çıktılar

 Modaya gönül veren öğrenciler mezun olana kadar İMA’da bir çok eğitim alıyor. Moda Tasarımı öğrencilerine yaratıcılıklarını ve teknik altyapılarını geliştirmek üzere moda tarihinden başlayarak bilgisayarda tasarım, elde kalıp çıkarma, dikiş, drapaj ve tasarım gibi dersler veriliyor. Aynı zamanda eğitimleri süresince yurt içi ve yurt dışında eğitimlerine katkıda bulunacak önemli etkinlik, organizasyon ve sergileri de ziyaret etme fırsatı buluyorlar. Eğitim dönemleri içerisinde sektörün önde gelen firmalarıyla projeler gerçekleştirirken, İMA Mezuniyet Sergisi’nde sergilenen parçaları sektörün önde gelen isimlerinden oluşan bir jüri tarafından değerlendiriliyor ve seçilen tasarımcıların “kapsül koleksiyonları”, NEW GEN defilesiyle İstanbul Moda Haftası’nda yer alma fırsatı yakalıyor.

 2017 Mezuniyet Sergisi, İMA’nın Teşvikiye Caddesi No:10/1 Nişantaşı adresinde bulunan Sadrazam Sait Paşa Konağı’ndaki binasında yaz boyunca ziyarete açık olacak.
0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)