Bu yıl 25.’si düzenlenen Koza Genç Moda Tasarımcıları Yarışması’nın ödül töreni, dün akşam Volkswagen Arena’da gerçekleşti. 25 yıldır genç tasarımcıları Türk moda sektörüne kazandırarak artı değer yaratan ve bu güçlü endüstrinin sürdürülebilirliğine önemli katkı sağlayan Koza Genç Moda Tasarımcıları Yarışması’nın büyük final gecesinde ödüller sahiplerini buldu.

 İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) tarafından Ekonomi Bakanlığı’nın destekleriyle 25.si düzenlenen yarışma bu sene de genç yetenekleri güçlü Türk moda dünyasına tanıttı. Sunuculuğunu Selma Ergeç’in üstlendiği gecede finale kalan 10 genç tasarımcının koleksiyonlarından parçalar sundukları defile sonrasında sektörün önde gelen isimlerinden oluşan jüri 3 kazanan ismi belirledi. Yarışmada Mehmet Emiroğlu ‘Nihavend’ isimli koleksiyonuyla birinci olurken; ‘Cymatics’ isimli koleksiyonuyla yarışmaya katılan Başak Koç ikinci; ‘Sınırlar/Borders’ isimli koleksiyon ile de Nazlıcan Karahan üçüncü oldu.

 Genç Modacılara En Büyük Ödül: Eğitim 

 Yarışmanın birincisine 20.000 TL para ödülü ve Ekonomi Bakanlığı’nın desteğiyle yurt dışında 1 yıllık eğitim hakkı, ikincisine 15.000 TL ve üçüncüsüne 10.000 TL para ödülünün yanı sıra kazananlara 1 yıllık İngilizce dil eğitimi imkânı tanınacak. Finale kalan tüm yarışmacılara ise Moda Tasarımcıları Derneği’ne 1 yıllık üyelik; İMA’da Moda Tasarımı ve Yönetimi Lisansüstü Diploma Programı’na ücretsiz katılım ve sektörle ilgili uluslararası bir moda fuarını ziyaret imkânı sunulacak.

 Muhteşem Geceye İlgi Büyüktü

 İHKİB Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Tanrıverdi'nin ev sahipliğinde gerçekleşen muhteşem geceye moda, iş ve cemiyet dünyasından birçok isim katıldı. Bu isimler arasında OTİAD Başkanı İlker Karataş, Yönetim Kurulu Üyeleri Tamer Pala, Rıdvan Kandağ, Hikmet Ünal, Cüneyt Mutkan, Nevzat Ataman; LASİAD Başkanı Gıyasettin Eyüpkoca, TGSD Başkanı Şeref Fayat, moda dünyasından Mehtap Elaidi, Arzu Kaprol, Atıl Kutoğlu, Ayşe Ege, Zeynep Tosun, Ece Sükan gibi birçok ünlü de vardı.
0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)