Yaklaşık 10 yıldır yürürlükte olan özellikle bayan hazır giyim imalatının ara mallarından olan 54.07…GTİP’li sentetik kumaşların Uzakdoğu ülkelerinden (ÇHC, Tayvan, G.Kore, Malezya, Tayland) ithalatında %70’e varan antidamping vergisi uygulaması aksine bir müdahale olmaz ise 01.08.2013 tarihinde sona erecektir.

Özellikle Globalleşen Dünya Ekonomik şartları ve acımasız rekabet koşulları çerçevesinde çok olumsuz şartlarda üretim ve pazarlama faaliyetlerini yürütmeye çalışan Osmanbey’li İşletmelerin örgütlü sesi OTİAD bu antidamping vergilerinin ve diğer tüm korunma önlemlerinin uygulamadan kalkması için olağanüstü bir uğraş veriyor.

Bu kapsamda, ortak bir metin hazırlayarak; Osmanbey’li tüm işletmelerin bu metinleri Ekonomi Bakanlığı ve İTKİB’e iletmeleri sağlanmış, orijinal nüshalarda firmalardan toplanarak 01.05.2013 itibarıyla ilgili mercilere gereğini teminen topluca OTİAD olarak gönderilecektir.

Ayrıca İHKİB tarafından bu çerçevede yürütülen çalışmalara da OTİAD olarak tam destek verilmektedir. Bu kapsamda İHKİB organizasyonunda ilgili tüm derneklerin katılımıyla tertip edilen toplantıya OTİAD verdiği önem doğrultusunda Başkan Ali Ulvi Orhan, Başkan Yardımcıları Kutbettin Ayyıldız ve İlker Karataş ile Genel Sekreter Sami Kurt olarak geniş bir temsil ile katılmıştır.

Toplantıda; sektörlerimizi etkileyen ticaret politikası önlemleri hakkında görüş alışverişinde bulunulmuş, bundan sonra yapılacak çalışmalarda birlikte hareket etmek amacıyla tüm ilgili kurum ve kuruluşların iştirakiyle bir çalışma komite oluşturulması kararlaştırılmıştır.

0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)