OTİAD üyelerine, TİM Danışmanlık ile yaptığı işbirliği çerçevesinde Anthill’de bir seminer verildi. “Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma ve Alternatif Finans Kaynakları” konulu seminerde konuşan TİM Danışmanlık’ın kurucusu Behzat Yıldırımer ve yönetici ortaklarından Selçuk Ökmen, Türkiye ekonomisinin güçlenmesinin, KOBİ’lerin güçlenmesinden geçtiğini söyledi.

Gerek dünyada ve gerekse ülkemizde kurulmuş ve başarılı olmuş şirketlerin büyük oranda

aile şirketi hüviyetinde olduğu, bu yüzden bu şirketlerin faaliyetlerini gelişerek devam

ettirebilmelerinin ülkemizin ekonomik hayatı için çok önemli olduğu biliniyor.

TİM Danışmanlık’ın kurucusu Behzat Yıldırımer ve Yönetici ortaklardan Selçuk Ökmen; seminerde şirketlerin kurucularından sonraki kuşaklara doğru sağlıklı, başarılı, etkin ve verimli bir şekilde devrinin ve devamlılığının sağlanması için aile anayasası, yönetim ve organizasyon, risklerin tanımlanması ve yönetilmesi, gözetim ve denetim mekanizmalarının kurulması vb konulara değindi. Alternatif finans kaynakları bölümünde ise, kurumsal ve mali yapısı yeterli kaliteye ulaşmamış şirketlerin başta bankalar olmak üzere mali sektörle olan kredi limit, vade ve fiyat ilişkisinde verimlilik düşük olmaktadır. Bu nedenle kurumsallaşma ve yükselen kredibilite ile şirketlerin mali sektör dışındaki alternatiflerde de farklı fırsatlar yaratması olasılığı oluşabilmektedir. Bu bağlamda halka arz ve M&A (birleşme ve satın alma) konularında da özet bilgi aktarıldı.

Bir grup banka profesyoneli tarafından 1998 yılında kurulan, o günden bugüne finans ve yatırım danışmanlığı yapan TİM Danışmanlık, aynı zamanda finans ve benzeri teknik konularda ağırlıklı olmak üzere eğitimler veriyor. KOBİ’ler, TİM Danışmanlık’ın müşteri portföyünün içerisinde çok önemli bir yere sahip.
Seminerin sonunda OTİAD Başkan Yardımcısı Hikmet Ünal, Behzat Yıldırımer’e teşekkür plaketi verdi.

0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)