OTİAD’a “geçmiş olsun” ziyaretinde bulunan İTHİB Başkanı İsmail Gülle; 15 Temmuz darbesi sonrası dört ay kapalı kalan OTİAD’ın her zaman yanında olduklarını ve her platformda OTİAD’a kefil olduklarını dile getirdi.

 İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçılar Birliği (İTHİB) Başkanı İsmail Gülle beraberindeki heyet, OTİAD’a “geçmiş olsun” ziyaretinde bulundu. 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında “sehven” kapatılan Osmanbey Tekstilci İşadamları Derneği (OTİAD) Başkanı İlker Karataş ve yönetim Kurulu Üyeleri ile kahvaltıda bir araya gelen İTHİB Başkanı Gülle, “Bu güzide derneğimize böylesi bir suçlamayla karşı karşıya kaldığı için geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Gerçeklerin er ya da geç ortaya çıkacağını biliyorduk, öyle de oldu. Biz tekstilcilerin çok daha büyük sorunları varken bir de böylesi olayların başımıza geliyor olması bizleri üzüyor tabii. Bu olayın OTİAD’ı daha da güçlendireceğine inanıyorum, çalışmalarınızın başarıyla devam edeceğine olan inancım tamdır ”  diye konuştu.  

 OTİAD Çalışmalarına Kaldığı Yerden Devam Ediyor
 OTİAD Yönetim Kurulu Başkanı İlker Karataş ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan İsmail Gülle ile yaşanan süreç ile ilgili bilgi verildi ve görüş alışverişinde bulunuldu. Başkan Karataş, “Kurulduğu 1999 yılından bu yana tüzüğünde belirtilmiş amacının dışına çıkmadan, sadece Osmanbey’in ticaret olanaklarının geliştirilmesine odaklanan OTİAD’ın yapılan tetkik ve incelemeler sonucu aklanacağını ve faaliyetlerine kaldığı yerden devam edeceğine inancımız tamdı… Bugüne kadar kendini siyasal temelli faaliyetlerin dışında tutmaya azami hassasiyet ve gayret gösteren OTİAD, herhangi bir iradenin veya grubun etki alanına hiçbir zaman girmemiştir” diyerek bu süreçte OTİAD’ın yanında duran, destek olan İTHİB’e teşekkürlerini ifade etti.

 Türkiye’nin meseleleri ve çözüm önerileri, sektörün durumu ve ekonomideki gelişmelerin konuşulduğu ziyarette her iki başkanın ortak görüşü, “İş dünyası olarak ülkemizin geleceğine olan güvenle çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz” oldu.
0 CommentsYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)