İTHİB İftar Programda Türk Kızılayının Halep için düzenlediği yardım kampanyasına, insani yardım malzemesi desteği veren birlik üyesi derneklerin başkanlarına, Türk Kızılayı Genel Başkanı Kınık tarafından teşekkür plaketi takdim edildi. OTİAD adına plaketi Başkan İlker Karataş aldı…

 İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçılar Birliği (İTHİB) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Gülle ve yönetim kurulu üyeleri Polat Renaissance'ta iftar programı düzenledi. İftara Türk Kızılayı Genel Başkanı Kerem Kınık, OTİAD Başkanı İlker Karataş, , TMHGF Başkanı Hüseyin Öztürk, MESİAD Başkanı Yusuf Gecü, ÇSD Başkanı Bülent İyikülah, TRİSAD Başkanı Mustafa Balkuv, TİGSAD Başkanı Osman Alyüz, ÖRSAD Başkanı Fikri Kurt, TTTSD Başkanı Vehbi Canpolat, çok sayıda STK temsilcisi ve tekstilci iş insanı katıldı. İftar programında, İTHİB'in faaliyetlerini anlatan bir sinevizyon gösterisi de yapıldı.

 “Birlik ve Beraberliğimizi Koruduğumuz Sürece Her Sorunun Üstesinden Geliriz”

 Genel Başkan Gülle iftarda yaptığı konuşmada, böyle bir günde bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek "Ülke olarak kritik bir süreçten geçiyoruz. Ancak bu dönemi kısa sürede atlatacağımıza olan inancımız tamdır. Bu birlik ve beraberliğimizi koruduğumuz sürece her sorunun üstesinden geliriz. Hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyor, çok daha aydınlık günlerin bir an evvel gelmesi ümidiyle hayırlı iftarlar diliyorum" dedi. Kızılay’ın 149. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle düzenlenen Ödül Töreni’nde Türk Kızılayı’na verdiği desteklerden dolayı Platin Madalya Beratı’nı Cumhurbaşkanı  Erdoğan ve Türk Kızılayı Genel Başkanı Kınık’ın elinden alan Gülle, konuya göndermede bulunarak sözlerini şöyle sürdürdü:  “Sadece ülkemizde değil tüm dünyada insani yardım hizmetinde model alınan, insanların en zor anlarında yanında olan gurur kaynağımız Türk Kızılayı’na, bizler de Türk tekstilcileri olarak elimizden gelen katkıyı sunmak istedik.149 yıldır, dünyanın neresinde olursa olsun sıkıntıya düşen insanlara yardım ulaştıran Türk Kızılay’ımız bugün düzenlediği törenle bağışçıları olarak bizleri onurlandırdı. Yüzyılın insanlık hareketine katkıda bulunmak her Türk Vatandaşının bizlerin görevidir” diye konuştu. 

 Teşekkür Plaketi Takdim Edildi

 Gülle’nin konuşmasından sonra kürsüye Türk Kızılayı Genel Başkanı Kerem Kınık çıktı. Kınık yaptığı açıklamada, Türk Kızılayının 1868 yılında kurulduğunu, bu yıl 149. yaşını kutladığını hatırlattı. Kınık, "Tekstil sektörü hem üretip satıyor hem de ürettiğini bağışlıyor. Muhtaç olan insanlar, tekstil sektöründen istifade ediyor. Biz Kızılay olarak Halep operasyonu için yapılan bağışları, bizzat yerinde teslim ettik. 149 yıldır Hilali Ahmer, milletimizin yürüyüşüne eşlik ediyor. Afet, insani yardım ve halk sağlığı kurumu olan Kızılay, üzerine düşen görevi gayet başarılı bir şekilde sürdürüyor. Bugün de yaşanan deprem felaketine Kızılay olarak anında müdahale ettik" diye konuştu. Programda daha sonra Türk Kızılayının Halep için düzenlediği yardım kampanyasına, insani yardım malzemesi desteği veren birlik üyesi derneklerin başkanlarına, Türk Kızılayı Genel Başkanı Kınık tarafından teşekkür plaketi takdim edildi. Türkiye'nin tekstil alanında önemli bir ülke olduğunu ifade eden Kınık, tekstil sektörünün de insani yardım yönünden önemli olduğuna dikkati çekti.

 Türk Kızılayının Halep için düzenlediği yardım kampanyasına, insani yardım malzemesi desteği veren OTİAD adına teşekkür plaketini Başkan İlker Karataş aldı ve gecede hazır bulunan Yönetim Kurulu Üyeleri Rıdvan Kandağ, Ekrem Karakaya, Kemal Kartal, Lokman Özhan ve Sarven Okçu sahneye çıkarak hatıra fotoğrafı çektirdi.
0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)