Çorap Sanayicileri Derneği’nin (ÇSD) her yıl geleneksel olarak verdiği iftar yemeği, 8 Temmuz Salı akşamı, İstanbul Yeşilköy’deki Polat Renaissance Otel’de gerçekleşti. Ev sahipliğini ÇSD Başkanı Hüseyin Öztürk’ün yaptığı iftar programına başta Osmanbey Tekstilci İşadamları Derneği (OTİAD) Yönetim Kurulu Başkanı İlker Karataş ve OTİAD üyeleri olmak üzere, İstanbul Sanayi Odası (İSO) Başkan Yardımcısı İrfan Özhamaratlı, İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) Başkanı İsmail Gülle’nin yanı sıra, birçok sektörel derneğin başkan ve yöneticileri, ÇSD üyeleri, çorap sektörü mensupları ve ÇSD’nin çözüm ortakları katıldı.

Sunuculuğunu Ebru Hekimoğlu’nun yaptığı iftar programının açılışı ÇSD’nin tanıtım filmi ile başladı. Ardından kürsüye gelen Başkan Hüseyin Öztürk, Ramazan ayının ve bu ayda yükselen duyguların önemine değinerek başladığı konuşmasında, Ramazan ayının hoşgörü ve muhabbet ikliminin yaşamın her alanına yayılmasını diledi.

Öztürk konuşmasında faaliyetlerini yürütürken sevgi ve hoşgörü çerçevesi dışına çıkmadıklarını ve bunun da başarı getirdiğini ifade etti. İF Expo Çorap, İç Giyim Fuarı hakkında da bilgi veren Öztürk, fuarın kısa zamanda büyüyerek elde başarıya değinerek bu yıl çorap, iç giyim, mayo, ev giyimi, konfeksiyon yan sanayinin yanı sıra Moda ve Hazır Giyim Federasyonu’na (MHGF) bağlı İstanbul, İzmir ve Denizli’deki nakış derneklerinin de katılımıyla nakış sektörünün de yer alacağını belirtti.

Öztürk’ün ardından konuşan İTHİB Başkanı İsmail Gülle ise, dünyada yaklaşık on çoraptan birini Türkiye’nin yaptığını, bunun inanılmaz bir başarı olduğuna dikkat çekti.

0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)