Türkiye’de çeyrek asrı geride bırakan Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (MÜSİAD) 25’inci kuruluş yıl dönümü 9 Mayıs’ta görkemli bir törenle kutlandı. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da katıldığı kutlama programında MÜSİAD’ın yeni logosu da tanıtıldı. Geçen sürede MÜSİAD’ın üye sayısının 11 bine ulaştığı belirtildi. Cevahir Kongre Merkezi’nde düzenlenen özel programa, MÜSİAD eski Genel Başkanları Erol Yarar, Ali Bayramoğlu, Ömer Bolat, Ömer Cihat Varan ile Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar, İstanbul Sanayi Odası (İSO) Başkanı Erdal Bahçıvan, Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Başkanı Hüseyin Aydın ve iş dünyasının çok sayıda önemli birçok temsilcisi katıldı. Törende OTİAD’ı Başkan Yardımcısı F. Oktay Demir Temsil etti.

 Zorlu süreçten geçti

 25. Kuruluş Yıl Dönümü Özel Kutlama Programı'nda konuşan MÜSİAD Başkanı Nail Olpak, MÜSİAD ile kendi yağıyla kavrulan Anadolu'ya yeni bir zihniyetin inşa ettiğini söyledi.

 MÜSİAD'ın kuruluş zamanına işaret eden Olpak, 90'lı yılların siyasal, toplumsal ve iktisadi açıdan, Türkiye'nin türbülanstan geçtiği bir dönem olduğunu söyledi. İş dünyasının o dönemde bir yönüyle dağınık, sahipsiz, bir başka yönüyle tek sesli olduğu yorumunu yapan Olpak, "MÜSİAD, bu dağınıklığı, tek sesliliği ortadan kaldırmak üzere bir antitez olarak değil, tez olarak gündeme geldi ve iş alemine yeni bir soluk verdi, ufuk çizdi. 25 yılda önemli bir boşluğu doldurdu" dedi.
0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)