İHKİB Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Tanrıverdi, OTİAD Başkanı İlker Karataş, LASİAD Başkanı Giyasettin Eyyüpkoca, BATİAD Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Erten Dış Ticaret Firmaları ile 8 Aralık 2015 Salı sabahı kahvaltıda bir araya geldi.

 İHKİB Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Tanrıverdi toplantı açılış konuşmasında sektör için dış ticaret firmalarının önemine değindi ve sektörün geleceği hakkında karamsar olunmaması gerektiğini dile getirdi. Çevre ülkelerde yaşanan olumsuzlukların sektörü etkilediğini hatırlatan Tanrıverdi, bu olumsuzlukların daha iyi çalışılarak telafi edilebileceğini aktardı. 

 OTİAD Başkanı İlker Karataş ise yaptığı konuşmada vize konusunda yaşanan sıkıntılar ve kolilerin gümrüklerde kontrol edilme esnasında tahrip edildiğinden bahsetti. Bazı firmaların ürünlerinin kaybolduğuna dikkat çeken Karataş, bu sorunların en kısa zamanda giderilmesi gerektiğinin altını çizdi.

 Dış ticaret firma yetkilileri de yaşan sorunları dile getirerek, İHKİB’in bu sorunların üstesinden gelmesini istedi. Özellikle gümrüklerde yaşanan olumsuzluklar, kargoların kaybolması, fatura sorunu, yabancı kökenlilerin dış ticaret alanında haksız rekabet yaratması gibi konulardaki şikayetlerini dile getirdiler.
0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)