İstanbul Ticaret Odası (İTO), tekstil sektörünün bugünkü durumunu değerlendirmek ve gelecek stratejilerini tespit etmek için sektörün tüm taraflarını 7 Mayıs’ta Tekstil Şurası’nda bir araya getirdi.

 Tekstil sektörü; ürettiği katma değer, sahip olduğu yüksek istihdam potansiyeli ve diğer pek çok sektörü etkileyen dinamizmiyle ülkemiz ekonomisinin taşıyıcı güçlerinden biri. İstanbul Ticaret Odası, bu gerçekten hareketle 7 Mayıs'ta sektör liderleri ve tekstille ilgili sivil toplum kuruluşlarını Tekstil Şurası'nda bir araya geldi. Gün boyu süren şurada “Türk Tekstil Sektörü’nün Yapısı”, “Üretim ve Hammadde”, “Ar-Ge, Ür-Ge ve Markalaşma” ve “Üniversite, Sanayi İşbirliği ve Teşvikler” oturumları gerçekleşti. Sektör temsilcileri ve uzmanlar bu oturumlarda ilgili konularda sunumlar yaptı.

 Şura'da tekstil sektörünün bugünkü durumunu değerlendirilirken, yarına ilişkin stratejiler de tespit edilerek; sunumların bir rapor halinde kamuoyu ile paylaşılacağı ifade edildi. Tekstil Şurasına OTİAD’ı temsilen Genel Sekreter Sami Kurt katıldı.
0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)