Türkiye ile çevre ülkelerdeki tekstil endüstrisinin uzun zamandır beklediği Hazır Giyim Kumaşları ve Aksesuarları fuarı Texworld İstanbul 04-06 Kasım 2014 tarihleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda ilk kez düzenleniyor.

   Tekstil fuarları sektöründe dünya lideri fuar organizatörü Messe Frankfurt, bu etkinlik ile Türkiye’de düzenlediği fuar portföyünü de genişletti.  Aralarında Almanya, Çin, Endonezya, Fransa, Güney Kore, Hindistan, Hong Kong, Pakistan, Tayvan ve Türkiye’nin bulunduğu 10 ülkeden 115 uluslararası katılımcı fuar alanını tamamını doldurmuş bulunuyor.

  Texworld İstanbul, Messe Frankfurt’un dünya genelinde gerçekleştirdiği hazır giyim kumaşları sektörüne yönelik fuarlarda sergilenen tüm ürün gruplarını kapsıyor. Katılımcılar ağırlıklı olarak pamuklu, dantel-brode, örme kumaş, gömleklik, yün ve yün karışımlı kumaşlar, ipek ve ipek görünümlü kumaşlar, fonksiyonel kumaşlar, keten-kenevir, baskı, tasarım ofisleri, aksesuar, iplik-elyaf ve denim ürünlerini sergiliyor. Bu sayede Texworld İstanbul katılımcıları hazır giyim kumaşları ve aksesuarları pazarını tamamen yansıtıyor.

  Pakistanlı katılımcılar pamuklu ve fonksiyonel kumaşları sergilerken, Tayvan ise karışımlı kumaşlar, örme kumaş ve fonksiyonel kumaşların yanı sıra spor kıyafetlere yönelik kumaşlar sergiliyor.

  Fuarda Hindistan, Güney Kore ve Endonezya’dan dantel ve brode, ipek ve ipek görünümlü kumaşlar sergilenecek. Ayrıca Türkiye, Güney Kore ve Tayvan örme kumaşlarını da bu fuarda ziyaretçilere sunuyor. 

  Osmanbey Tekstilci İşadamları Derneği (OTİAD) Başkanı İlker Karataş da açılışta hazır bulundu. Messe Frankfurt Başkanı Michael Scherpe ve Messe Frankfurt Asia Holding ltd Diretörü Stephan Buurma ile görüşen Karataş, Türkiye’de hazırgiyim sektörü hakkında sohbet etti, görüş alışverişinde bulundu.
0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)