Başarılı bir şekilde gerçekleşen Tahran Türk Hazır Giyim ve Konfeksiyon Fuarı sonrası, İTO şimdi de yönünü Cezayir’e çevirdi.

  İstanbul Ticaret Odası’nda (İTO)1-4 Şubat 2015 tarihleri arasında Tahran’da gerçekleşen Türk Hazır Giyim ve Konfeksiyon Fuarı vesilesiyle bir resepsiyon düzenlendi. Resepsiyona Osmanbey Tekstilci İşadamları Derneği (OTİAD) Başkanı İlker Karataş,  Laleli Sanayici ve İşadamları Derneği (LASİAD) Başkanı Gıyaseddin Eyyüpkoca, Merter Sanayici ve İşadamları Derneği (MESİAD) Başkanı Yusuf Gecü ve Türkiye Triko Sanayicileri Derneği (TRİSAD) Başkanı Mustafa Balkuv’un yanı sıra fuar katılımcıları katıldı.


  Resepsiyonda konuşan İTO Yönetim Kurulu Üyesi Servet Samsama BATİAD, LASİAD, MESİAD, OTİAD ve TRİSAD’a katkılarından dolayı teşekkür ederek başladı sözlerine. Fuar sonrası yapılan anket sonuçlarını değerlendiren Samsama, Tahran-Türk Hazır Giyim ve Konfeksiyon Fuarı’nın yaklaşık 2000 metre karede 64 firmanın katılımıyla gerçekleştiğini hatırlattı ve 2500 ürün çeşidi sergilendiğini ifade etti. Samsama; “Fuar sonrası anket çalışmalarında katılımcıların yüzde 93,2’si ziyaretçi sayısının, yüzde 95,3’ü ise ziyaretçi ilgisinin beklenenden fazla ve tatminkar olduğunu bildirmiştir. Katılımcıların yüzde 60,5’i hedef kitleye ulaştıklarını vurgulamıştır” diyerek fuarın başarısından söz etti.  Firmaların yüzde 84,8’i fuarı bir bütün olarak başarılı bulduğunu ifade eden Samsama, ilk defa düzenlenen bir fuarda ve her organizasyonda olduğu gibi yüzde 100 memnuniyetin sağlanabilmesi de her zaman mümkün olmadığını söyledi.


  Karataş: ‘Seneye daha başarılı olacaktır’

  Fuara destek veren dernek başkanlarının da değerlendirmede bulunduğu resepsiyonda konuşan OTİAD Başkanı İlker Karataş, OTİAD olarak fuara katılan OTİAD üyeleriyle bir değerlendirme toplantısı yaptıklarını, bu toplantıda çıkan sonuçları bir rapor halinde İTO’ya sunduklarını ifade ederek; fuarın çok başarılı geçtiğini bir kez daha dile getirdi. Osmanbey olarak bu tür fuarların önemine inandıklarını aktaran Karataş, “Önümüzdeki fuarın çok daha yüksek bir katılımla gerçekleşeceğine inanıyorum” diye konuştu. 

  Fuara katılan firmaların yetkilileri de görüşlerini dile getirdi, bir sonraki fuarın daha başarılı geçmesi için yaşanan olumsuzlukların giderilmesini istedi.

  Değerlendirme sonrası Cezayir’de de bir fuarın düzenlenmesi konusu değerlendirildi ve resepsiyona katılanlardan tam destek aldı.  İTO Yönetim Kurulu Üyesi Servet Samsama konunun etraflıca değerlendirilerek en kısa zamanda sektörle paylaşacaklarını söyledi. 
0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)