İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, “Sanayiye yerleşiklik kazandırmanın yolunun öncelikli olarak organize sanayi bölgelerinden geçtiğini düşünmekteyiz ” dedi.

   Bahçıvan, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'nin katılımıyla yapılan İSO'nun Meslek Komiteleri Ortak Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, sanayi üretiminin merkezini oluşturan İstanbul'un, ülke ekonomisinin adeta "şahdamarı" olduğunu belirtti. Diğer illerin ortalama yüzde 34 İstanbul'dan gelecek mal ve hizmetlere bağımlı olduğunu ifade eden Bahçıvan, İstanbul ölçeğindeki bir ekonomide sanayiye hak ettiği önem ve yerin verilmemesinin, şehrin ve ülkenin geleceği adına olumlu sonuçlar doğurmayacağını söyledi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Kalkınma Bakanlığı iş birliğinde 2012 sonu itibarıyla "Mekânsal Strateji Planlama Çalışmaları" başlatıldığını dile getiren Bahçıvan, bu kapsamda, Türkiye'de ulusal kalkınma, dengeli ve sürdürülebilir büyüme, kültürel ve çevresel değerlerin korunması, afet riskleri gibi ülke ve bölge bütününde mekânsal gelişme senaryoları oluşturulacağını anlattı. Bahçıvan, altyapı tamamlanmaksızın sanayinin taşınmasının aynı sanayi tesislerinin farklı bölgelerde benzer sorunlara yol açacağını ifade etti. 

   Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'nin de katıldığı toplantıya Derneğimizi temsilen Başkanı İlker Karataş ve Genel Sekreter Sami Kurt da hazır bulundu. Meslek komitesi üyelerinin sıkıntılarını ve önerilerini getirdiği toplantıda, Başkan Karataş diğer konuklarla sohbet etme fırsatı buldu.
0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)