Hazırgiyim ve konfeksiyon sektörümüzde Rusya ve Ortadoğu gibi pazarlara çalışan Dış Ticaret Firmalarımızın sorunlarını ve çözüm önerilerini değerlendirmek üzere; The Sofa Hotel’de 1 Ağustos 2017 Salı günü İHKİB ve OTİAD ev sahipliğinde kahvaltılı bir toplantı düzenlendi.

 İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçılar Birliği (İHKİB) Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Tanrıverdi ve Osmanbey Tekstilci İşadamları Derneği (OTİAD) Yönetim Kurulu Başkanı İlker Karataş; Osmanbeyli dış ticaret firma yetkilileri ile güncel sorunların değerlendirildiği ve çözüm yollarının arandığı kahvaltılı toplantıda bir araya geldi. The Sofa Hotel’de gerçekleşen toplantıda dış ticaret firma yetkilileri sorunlarını ilgili mercilere iletilmek üzere dile getirme fırsatı buldu.

 İHKİB Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Tanrıverdi toplantı açılış konuşmasında sektör için dış ticaret firmalarının önemine değindi ve sektörün geleceği hakkında karamsar olunmaması gerektiğini dile getirdi. Çevre ülkelerde yaşanan olumsuzlukların sektörü etkilediğini hatırlatan Tanrıverdi, bu olumsuzlukların daha iyi çalışılarak telafi edilebileceğini aktardı.

 OTİAD Başkanı İlker Karataş ise yaptığı konuşmada vize konusunda yaşanan sıkıntılar ve kolilerin gümrüklerde kontrol edilme esnasında tahrip edildiğinden bahsetti. Bazı firmaların ürünlerinin kaybolduğuna dikkat çeken Karataş, bu sorunların en kısa zamanda giderilmesi gerektiğinin altını çizdi.


 Sorunlar Masaya Yatırıldı

 Toplantıda Dış Ticaret firmalarının güncel sorunları değerlendirerek çözüm yolları konusunda görüş alışverişinde bulunuldu. Özellikle gümrüklerde yaşanan olumsuzluklar, kargoların kaybolması, fatura sorunu, yabancı kökenlilerin dış ticaret alanında haksız rekabet yaratması gibi konulardaki şikâyetlerini dile getirdiler. Firma yetkilileri İHKİB’in bu sorunların üstesinden gelmesini istedi.

 Bu türden toplantıların son derece faydalı olduğunu ifade eden OTİAD Başkanı İlker Karataş, yetkililere yaşadıkları sorunların  iletilmesi ve çözümü konusunda destekleri için İHKİB’e teşekkür etti.
0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)