İSO’da Yönetim ve meclis başkanlığı seçimleri sonuçlandı. İSO’nun yeni Başkanı Erdal Bahçıvan oldu. İSO Meclis Başkanlığı’na da Zeynep Bodur Okyay seçildi. Derneğimiz Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ulvi Orhan da İSO Yönetim Kurulu Üyesi…

İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) yönetim organları ve Meclis Başkanlığı seçimleri sonuçlandı. Son dönemde Meclis Başkanlığı görevini yürüten Erdal Bahçıvan, Yönetim Kurulu Başkanlığı seçimini kazandı. Bahçıvan’ın rakibi 12 yıldır Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Tanıl Küçük’tü. 104 Meclis Üyesi’nin oy kullandığı seçimde Bahçıvan’ın Yönetim Kurulu Başkan adayı olarak liderlik yaptığı listeye 61, Tanıl Küçük’ün listesine 43 oy çıktı. Aynı gün yapılan Meclis Başkanlığı seçimini de, tek aday olarak seçime giren Zeynep Bodur Okyay kazandı. Okyay, İSO tarihinin ilk kadın Meclis Başkanı oldu. Aynı seçimde Meclis Başkan Yardımcılıklarına İsmail Gülle ile Hasan Büyükdede, Katip Üyeliğe de Serdar Urfalılar seçildi.
Yönetim Kurulu seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından basına açıklamalarda bulunan Erdal Bahçıvan, yoğun bir çalışma dönemi geçirdiklerine işaret ederek, “Adaylığımızı erken açıklayarak, komite çalışmalarını başlatarak, daha seçim öncesinde değişimin ilk işaretlerini verdik” dedi. Bahçıvan, seçime bir iki gün kala adaylık açıklamasının doğru olmadığı yönündeki görüşlerini tekrarladı.

Yönetim Kurulu
Erdal Bahçıvan’ın yönetim listesindeki asil üyeler, Mustafa Özkazanç, Nahit Kemalbay, Adnan Dalgakıran, Ali Ulvi Orhan, İrfan Özhamaratlı, Ali Eren, Sadık Saruhan, Sultan Tepe, Bekir Yelken ve Mehmet Ata Ceylan oldu. Yedek üyeler ise Nurhan Kaya, Serdar Urfalılar, Adem Genç, Aydın Aslandağ, Selçuk Sadır, Rıdvan Mertöz, Vehbi Canpolat, Aynur Ayhan, Selim Dağbaşı, Erol Çetin oldu.

0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)