Ekonomi Bakanlığı ve İTHİB işbirliği ile Polat Renaissance Otel’de Devlet Destekleri ve Yatırım Teşvikleri Bilgilendirme Toplantısı gerçekleşti. Ekonomi Bakanlığı ihracat Genel Müdür Yardımcıları Zergül Özbil ve Mehmet Ali Kılıçkaya tarafından Devlet Destekleri ve Yatırım Teşvikleri hakkında bilgiler verildi.

 İstanbul Tekstil ve Hammadeleri ihracatçıları Birliği (İTHİB)  tarafından "Devlet Destekleri Bilgilendirme Toplantısı" düzenlendi. Polat Renaissance Otel Balo Salonu'ndaki toplantıda,  İTHİB Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Gülle, Prof. Dr. Emre Alkin, Ekonomi Bakanlığı ihracat Genel Müdür Yardımcıları Zergül Özbil ve Mehmet Ali Kılıçkaya, Ekonomi Bakanlığında görevli Sait Cordan ve Orhan Ercan, Ekonomi Bakanlığı'nın özel sektöre yönelik destek programları hakkında detaylı bilgi verdi.

 Uzmanlar, ihracat destekleri, Turquality programı, Ur-Ge, yatırım destekleri, yatırım teşvik sistemi, bölgesel teşvik uygulamaları, stratejik yatırımlar, büyük ölçekli yatırımlar, 6. Bölge Destekleri, Alt Bölge Destekleri, tekstil sektörü destekleri, kısa vadeli ihracat kredileri, orta ve uzun vadeli ihracat kredileri, işletme kredisi, kısa ve orta vadeli krediler gibi konularda bilgiler vererek katılımcıların sorularını yanıtladı.

 Toplantıya OTİAD’ı temsilen Başkan İlker Karataş, Yönetim Kurulu Üyeleri Rıdvan Kandağ ve İbrahim Hakkı Erdem katıldı.
0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)