İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) tarafından tekstil sektöründe tasarım, inovasyon ve katma değerli ürün ihracatını artırmak amacıyla düzenlenen “13. Uluslararası Kumaş Tasarım Yarışması” ödülleri sahiplerini buldu.

 İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) tarafından, Ticaret Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) desteği ile bu sene 13'üncüsü düzenlenen “Uluslararası Kumaş Tasarım Yarışması”nda genç tasarımcılar yarıştı.

 Yarışmada; Aslı Filinta, Berrin Zorlu, Beyza Uyanoğlu, Buket Özkalfalar Barut, Canan Hancıoğlu, Fatih Bilici, Feryal Gülman, Fırat Neziroğlu, Gizem Esendemir, Gülben Ergen, Gözde Sarar, İvana Sert, Nihat Odabaşı, Ruken Mızraklı, Sedef Çalarkan, Sema Güral Sürmeli, Sinem Kınran Parlak, Siren Ertan, Sitare Kalyoncuoğlu, Süleyman Orakçıoğlu, Yalçın Ayaydın, Yıldırım Mayruk, Zekeriya Tanrıverdi gibi isimler jüri üyeliği yaptı.

 Jüri tarafından yapılan değerlendirme sonrasında birinci İpek Aslanboy, ikinci Ayşe Durmaz, üçüncü Hümeyra Yılmaz oldu. Yarışmanın birincisi 60 bin TL, ikincisi 30 bin TL, üçüncüsü 15 bin TL ve yurt dışı eğitim ödülünün sahibi oldu. Ayrıca yarışmanın finalistlerine tasarımlarına katkıda bulunmak amacıyla dikiş makinesi de hediye edildi.

 Finale kalan 10 genç tasarımcının kumaşları, Hakan Akkaya'nın tasarımı ve Bahar Feyzan'ın sunumuyla sahnelendi. Ampute modeller Muhammed Eymen Şahin ve Hatice Tunç da modada engel olmadığına dikkati çekmek amacıyla tasarlanan özel kostümlerle jüri karşısına çıkması, büyük alkış aldı.

 Etkinlikte OTİAD’ı Başkan Rıdvan Kandağ, Yönetim Kurulu Üyeleri Eda Arpacı, İbrahim Erdem ve Mehmet Ali Gümüş temsil etti.
0 CommentsYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)