İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği’nin (İTHİB) yeni Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Öksüz oldu. Yeni dönemde İsmail Gülle Başkan Yardımcılığı görevini yürütecek. Genel Kurul’da bir konuşma yapan Ahmet Öksüz, ortak sorunları ortak akılla çözeceklerini söyledi. İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği’nin (İTHİB) yeni yönetim kurulu 19 Nisan’da yapılan seçimli genel kurulla belli oldu. Dış Ticaret Kompleksi’nde yapılan ve tek liste ile gidilen seçimde birliğin yeni Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Öksüz oldu. İTHİB’in 4 yıl boyunca Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürütecek olan Öksüz, halen Kipaş Holding Başkanvekilliği görevini sürdürüyor. İTHİB’in bir önceki dönem başkanlığını yapan İsmail Gülle ise yeni dönemde başkan yardımcılığı görevini yürütecek.

Hedef 12 Milyar Dolar
2018 ihracat hedefi 12 milyar dolar Genel Kurulun açılış konuşmasını yapan İsmail Gülle, görev yaptıkları süre boyunca sektörün sorularına çare ürettiklerini söyledi Gülle, “Başkanlığı bırakmam sizi bırakacağım anlamına gelmez. Bundan sonra da sektörün bir neferi olarak çalışmalarımı sürdüreceğim” dedi. Geçen yıl sektörün 10 milyar dolar ihracat gerçekleştirdiğini, bu yılki hedefin ise 12 milyar dolar olduğunu ifade eden Gülle, “Biz ülkemize, iş insanlarımızın dinamizmine inanıyoruz. Hedef koyacağız ve sonuna kadar çalışacağız” şeklinde konuştu. Öksüz: Hedefimiz ortak sorunlara ortak çözüm Daha sonra söz alan Ahmet Öksüz ise, 20 yıldır ihracatçı birliklerinde görev aldığını söyledi. Türkiye’nin en dinamik sektöründe çalıştıklarını aktaran Öksüz, en fazla dış ticaret fazlası veren sektörlerin başında geldiklerini kaydetti. Öksüz, “Amacımız işbirliğini artırarak sorunları istişare ile çözmek. Ortak sorunlara ortak çözümler üretmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Yeni Yönetimde Hangi Şirketler Var?
Yeni yönetim kurulunda şu şirketler yer alacak: “Kipaş Pazarlama ve Ticaret AŞ., Gülle Entegre Teks. İşlet. Emlak, Danışm. San ve Tic. AŞ, Hassan Teks. San ve Tic. AŞ, BTD Tekstil San. Tic. AŞ, Ankara Teks. Paz. San. ve Tic. AŞ, Zorlu Teks Tekstil Tic. ve San. AŞ, Migiboy Teks. San. ve Tic. AŞ, Diktaş Dikiş İplik San. Tic. AŞ, Tepar Teks. San ve Tic. AŞ, Aydın Tekstil Tic. ve Paz. AŞ, Kordsa Teknik Tekstil AŞ.”

0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)