İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) bünyesinde faaliyet gösteren şehir plancılarıyla tekstil, deri ve hazırgiyim sektör temsilcileri bir araya geldi. 1/100.000 Ölçekli İstanbul Çevre Düzeni Planı Revizyonu ve 1/25.000 Nazım İmar Planı kapsamında, sanayi alt sektörleriyle bir araya gelen İBB yetkilileri konu hakkındaki görüşlerini aldı. Proje Koordinatörü Şehir Plancısı Emre Öztürk konuya ilişkin bilgi verdiği toplantıda; Mekansal gelişme eğilimleri, Sektörel ilişki ve kümelenme eğilimi, Ulaşım, lojistik ve depolama, Plan çalışmalarından beklentiler konuları değerlendirilerek katılımcıların planlama sürecine ilişkin görüşlerini aldı. Toplantıya OTİAD Başkanı İlker Karataş, Yönetim Kurulu Üyeleri Cüneyt Mutkan ve Ekrem Karakaya katıldı.

 OTİAD  ve Osmanbey hakkında bilgi veren Başkan Karataş  Osmanbey’in sorunlarına ve önemine değindi. Osmanbey’in tekstil sektöründe önemli bir cazibe merkezi olduğunu hatırlatan Karataş, planlama yapılırken Osmanbey, Laleli, Merter, Bayrampaşa ve Zeytinburnu gibi merkezlerin daha iyi koşullarda faaliyetlerini yürütebilecekleri olanakların planlanması gerektiğine değindi. Hazırgiyim sektörü için kolay ulaşılabilir, merkezi lokasyonlara yakın ve belediyenin sektörle birlikte hareket edebileceği bir fuar merkezinin en önemli ihtiyaçlarından biri olduğunun altını çizen Başkan Karataş, sektörün geleceği için bu tür projelerin önemli olduğunu söyledi.

 Toplantı diğer sektör temsilcilerinin görüşlerini ifade etmesi sonrasında yetkililerin tekstil ve hazırgiyim merkezlerini ziyaret ederek buradaki durumu yerinde görmeleri kararlaştırıldı.
0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)