Moda ve Hazır Giyim Federasyonu (MHGF) İstanbul Dernekleri İftar Yemeği, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 2 bin iş insanının katılımıyla gerçekleşti.

  Moda ve Hazır Giyim Federasyonu (MHGF) İstanbul Dernekleri İftar Yemeği, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde 2 bin iş insanının katılımıyla gerçekleşti. Davette birlik, beraberlik ve kardeşlik mesajları verildi. Tekstil, hazır giyim, moda, deri ve deri konfeksiyon alanında Türkiye genelinde 23 sektörel ve bölgesel derneği temsil eden çatı kuruluşu MHGF'nin iftar yemeği 2 bin iş insanının katılımıyla TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi. Federasyona bağlı sekiz İstanbul derneğinin ev sahipliğini yaptığı organizasyonda konuşan MHGF Başkanı Hüseyin Öztürk, ülkenin, sektörün ve iş dünyasının zenginlikleri ve renklerinin bir araya geldiğini belirterek, 'Bu salonda sergilenen birlikteliğin, kardeşliğin ve barışın tüm ülkemize ve İslam dünyasına örnek olmasını diliyorum' dedi.

  Kadooğlu, 'Kardeşliğin Galip Geldiği Bir Ülke Diyorum'
  Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Başkanı Tarkan Kadooğlu ise yaptığı konuşmada, bir yandan ülkenin ekonomisine katma değer sağlarken, diğer taraftan ülkenin en büyük sorunu olan işsizliğe en önemli çözüm noktası olan MHGF'nin yaptığı işi ibadet olarak gördüğünü kaydetti. Kadooğlu, 'Bir an önce barışın, sevginin ve huzurun üstün geldiği, terörün bittiği ve kardeşliğin galip geldiği bir ülke diyorum' diye ifade etti.

  Gülle: 'Çok Güzel Bir Sivil Toplum Dayanışması Gösteriyorsunuz'
  İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçılar Birliği (İTHİB) Başkanı İsmail Gülle, MHGF'nin iftar yemeğinin bugüne kadar bir sektörel sivil toplum örgünün yapmış olduğu en büyük iftar organizasyonu olduğuna dikkat çekerek, 'Burada çok güzel bir Ramazan resmi oluşturuyorsunuz, çok güzel bir sivil toplum dayanışması gösteriyorsunuz, çok güzel bir tekstil sektörü gücü gösteriyorsunuz' diyerek MHGF ve emeği geçenleri kutladı.

  Umut Oran: 'Tekstil ve Hazır Giyim, Sosyal Barışı Yaratan Bir Sektör'
  Daha sonra kürsüye gelen tekstil ve hazır giyim alanında ulusal ve uluslararası birçok görev almış, eski sektör mensubu ve CHP eski milletvekili Umut Oran, Türkiye'nin ve dünyanın zor bir durumdan geçtiğini belirterek tekstil ve hazır giyimin terör belasına panzehir olan, iş ve aş üreten, sosyal barışı yaratan bir sektör olduğunu vurguladı.

  Gecede ünlü televizyoncu Cem Seymen de küresel rekabette Türkiye'nin konumunu rakamlarla ortaya koyan bir sunum gerçekleştirdi.

  Gece, yöresel sanatçıların yurdun dört yanından seslendirdiği türkülerle sona erdi.

  MHGF İstanbul Dernekleri İftar Yemeğinde OTİAD Başkanı İlker Karataş da protokoldeki yerini aldı.
0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)