OTİAD BAŞKANI İLKER KARATAŞ: “15 Temmuz’da, Demokrasimiz İçin Yeni Bir Yol Açılmıştır!”

 Osmanbey Tekstilci İşadamları Derneği (OTİAD) Yönetim Kurulu Başkanı İlker Karataş, “15 Temmuz 2016 gecesini hiç unutmadık! O Cuma gecesi büyük bir cesaret ve inançla sokağa çıkıp milletin özgür iradesini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne ve demokrasimize sahip çıktık. Osmanbey esnafı ve OTİAD ailesi olarak aziz şehitlerimizi saygıyla anıyoruz" dedi.

 OTİAD Yönetim Kurulu Başkanı İlker Karataş, 15 Temmuz darbe girişiminin 1. yıl dönümü nedeniyle yaptığı basın açıklamasında, 15 Temmuz’un sadece hain bir darbe girişiminin bastırıldığı bir gün olarak değil, birçok yönüyle tarihe özel bir gece olarak işlendiğini söyledi. Karataş; “Türkiye o gün, 36 yıl sonra gelen bir darbe girişimini halkın gücüyle başarısızlığa uğratırken, gelecekte olası darbe ihtimallerini de büyük oranda ortadan kaldırarak sık sık kesintiye uğrayan demokrasimize yeni bir yol açmıştır” dedi. 

 Türkiye’nin, “Cumhurbaşkanlığı Sistemi” tercihi ile önemli bir yapısal değişikliğe girerek açılan bu yola girdiğine vurgu yapan İlker Karataş, “Bundan sonra artık demokrasimize kişilik kazandırmalıyız. Farklı görüşler ve fikirler ayrılık nedeni olarak değil daha iyi bir demokrasinin gereği olarak görülmeli. Birlik ve beraberliğimizi bozmadan adaletli, güçlü bir çoğulcu demokrasi için mücadele etmek hepimizin ortak paydası olmalı,” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:  

  “15 Temmuz 2016 gecesini hiç unutmadık! Ülkemiz o gece Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensubu bazı generallerin ve askeri personelin içinde olduğu darbe girişimiyle karşı karşıya kaldı. O Cuma gecesi büyük bir cesaret ve inançla sokağa çıkıp hükümetimize ve milletin özgür iradesini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne yönelik gerçekleştirilen hain darbe teşebbüsüne karşı duran vatandaşlarımızdan ve güvenlik görevlilerimizden 248 kişi şehit oldu, 2196 kişi ise yaralandı. Osmanbey esnafı ve OTİAD ailesi olarak aziz şehitlerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anarak Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.”

 FETÖ/PDY terör örgütünün tüm unsurlarıyla ve süratle bertaraf edilebilmesi için ilan edilen Olağanüstü Hâl uygulamasının halen devam ettiğinin altını çizen Karataş, sözlerini şöyle sürdürdü: 

 “İş çevreleri olarak tabii ki Olağanüstü Hâl uygulamasının sona ermesini arzu ediyoruz fakat geçen bir yılda verilen mücadele göstermiştir ki darbenin bastırılmasıyla iş bitmeyecekti. Uzun yıllar sinsice Türkiye’nin her yerine nüfuz etmiş bu hain yapının tamamen temizlenmesi bugün de devam eden uzun ve kararlı bir mücadeleyi zaruri kılmıştır. 

 Tekstil ve hazır giyimde İstanbul’un en önemli ticaret merkezlerinden olan Osmanbey’i temsil eden bir meslek kuruluşu olarak, bu mücadelede her zaman devletimizin yanında yer aldığımızın bir kez daha altını çiziyor; demokrasimizin derinleşmesi ve ekonomimizin güçlenmesinin sivil bir yönetimle mümkün olduğunun bilinci ile demokrasi dışı güçlere karşı her zaman dimdik duracağımızı kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz…”
0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)