Tayvan Tekstil Federasyonu (TTF) ve beraberindeki heyet 09 Nisan 2015 Perşembe Günü, Osmanbey Tekstilci İşadamları Derneği’ni (OTİAD) ziyaret etti.

 İstanbul’da ofisleri bulunan HADİKA Co. Mimarlık ve Mühendislik Firması’nın Genel Müdürü TammyNi aracılığı ile Osmanbey Tekstilci İş Adamları Derneği ile irtibata geçen Tayvan Tekstil Federasyonu; OTİAD Yönetim Kurulu Üyeleri Kemal Kartal ve Lokman Özhan ile sektör hakkında fikir alışverişinde bulundu. OTİAD Dış İlişkiler Sorumlusu Zuhal Güden ve Üye İlişkileri Sorumlusu Sibel Savaş Polat’ın da hazır bulunduğu görüşmede iki dernek arasındaki işbirliğinin ilerletilmesi hususunda bilgi paylaşımında bulunuldu.

 Yaklaşık iki saat süren toplantının açılış konuşmasını yapan OTİAD Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Kartal Tayvan Tekstil Federasyonu ve beraberindeki heyete nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, OTİAD ve Osmanbey hakkında kısaca bilgi verdi.Tayvan Tekstil Federasyonu’nun düzenlediği bu tur kapsamında Federasyon Başkan Yardımcısı JudyYang ve Uzman Debbie Lin ağırlıklı olarak kumaş üreticisi olan beraberindeki firma temsilcileriile Tayvan ve Türkiye arasındaki ticaretin geliştirilmesi ve sürdürülebilir olması adına yeni bir bakış açısı kazandırmak istediklerini söyledi.Bu sebeple de, (TTF) Tayvan Tekstil FederasyonuBaşkan Yardımcısı JudyYang, 15 kişilik bu heyetin  Osmanbey’de sektöre yön veren bazı hazır giyim ve kumaş firmalarını ziyaret ederek Osmanbey; dolayısıyla da Türkiye marketi hakkında bilgi sahibi olup, işbirliği yapabileceği bazı Türk firmalarını belirleyerek, onları Tayvan’a davet etmek istediklerini dile getirdi.

 Bu görüşme çerçevesinde kendisini tanıtan firmalardanPremiereFashionCorp. Müdürü DorisLo kumaş üreticisi olduklarını ve inovasyona önem verdiklerini arz etti. Su geçirmez, yazın serin, kışın sıcak tutan kumaş üretimi yaptıklarını söyleyen firma yetkilisi ana müşterilerinin Amerika ve Avrupa olduğunu ve Çin’den daha kaliteli kumaş ürettiklerini dile getirdi. Hem Çin’de hem de Tayvan’da fabrikası olduğunu ama %100 Tayvan kalitesi ile üretim yaptıklarını söyleyerek niyetlerinin doğru firmalar ile temasta bulunmak olduğunu söyleyerek sözlerini noktaladı.Triad International Corp. Genel Müdürü Oliver Lin ise;kumaş üreticisi olarak Prada gibi markalara kumaş verdiklerini örnek numuneler ile toplantıda tanıttı. Kumaşları inceleyen OTİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Karteks Firma Yetkilisi Kemal Kartal bunoktada anti-damping vergisinin bu tür ürünlerde daha fazla uygulanmasının ve dolayısı ile ithal edilmesi planlanan ürünlerde mecburi kısıtlamaların yapıldığının altını çizdi.

 Çin Hükümeti ile birçok yatırım ve ticaret antlaşması imzalayan Japonya'nın güneyinde bir ada olan Tayvan’ındaha çok fonksiyonel veya endüstriyel kumaşlar üretenfirma temsilcilerinin;iplik, fermuar, çorap, denim, koton, triko makineleri, coolmax, tencel, outlast, violet, akrilik,brode, nakış, dantel vb. tekstil ürünlerininTürkiye pazarında tanıtımını yapabilmek için İstanbul’da çeşitli dernekve birliklere rutin ziyaretler gerçekleştirdikleri gözlemlendi.

 OTİAD Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Kartal’ın samimi konuşmalarının yanı sıra Uzak Doğu kültürüne yoğun ilgisi bulunan Yönetim Kurulu Üyesi Lokman Özhan’ın firma yetkililerine yapmış olduğu içten esprileri toplantının daha samimi bir ortamda gerçekleşmesini sağladı.

 Geleneklerine sıkı sıkıya bağlı, çalışkan insanlar olan Tayvan’lı temsilciler adına Tekstil Federasyonu Başkan Yardımcısı JudyYang, toplantısonundaOTiAD Yönetim Kurulu Üyeleri Kemal Kartal ve Lokman Özhan’a dokuma atkı, çorap ve geleneksel Tayvan çayı hediye etti.

 Ziyarete iştirak eden ProsperityLace International Co. Ltd. Genel Müdürü Ben Chang,  PremiereFashionCorp. Müdürü DorisLo, Triad International Corp. Genel Müdürü Oliver Lin, Hong Ho Precision TextileCo. Ltd. Satış ve Pazarlama Müdürü SandyLiao, Far Eastern New Century Corporation Pazarlama Yetkilisi Yen-Yu (Yvonne) Hsu, JefswinCo. Ltd. Başkan Yardımcısı Ting-YuLai, Gracess International Co. Ltd. İşletme Müdürü JustinYang, Sun YarnTextileCo. Ltd. Satış Mühendisi Chun-YiHsu, PailungMachineryMillCo. Ltd. Satış Müdürü Kent Hsiehda yaratılan samimi atmosferden dolayı OTİAD’a ayrı ayrı teşekkürlerini sundular.
0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)