OTİAD ve İMA işbirliğinde düzenlenen Trend Seminerleri devam ediyor. İMA’da gerçekleşen, OTİAD üyelerine yönelik seminerde 2018 – 2019 Sonbahar – Kış trendleri aktarıldı. Seminerde temalar, lifestyle, kumaş, renkler, kadın ve erkek giyim alanlarına dair geniş bir perspektif sunuldu.

 OTİAD ile trend seminerleri devam ediyor. OTİAD’ın organize ettiği sonbahar-kış 2018-19 Trend Semineri İMA’da yapıldı. 2018-19 sonbahar-kış trend akımları dünyanın önde gelen trend ajansı Nelly Rodi’nin Türkiye Temsilcisi Ahu Barut tarafından gerçekleştirildi. İMA konferans salonunda 9 Kasım 2016 Perşembe günü organize edilen seminere 60 kişi katıldı. Organizasyon, ağırlıklı olarak moda tasarımcıları, sektör yöneticileri ve sektör profesyonelleri tarafından takip edildi.


 Ekolojik Değerler Öne Çıkıyor

 2018-19 sonbahar-kış trendlerinden bahseden Barut, kış sezon renkleri hakkında da ayrıntılı bilgiler verdi. Dört temada kumaşları, desenleri ve renkleri anlatan Barut; ekolojik değerlerin öne çıktığı, çiftlik temasının revaçta olacağı canlı ve cömert renklerin konuşulacağını söyledi. Dünya folklorunun tasarımlarda bolca kullanılacağına vurgu yapan Barut, 2018-19 kışında eski ile yeninin modern kombinasyonlarının göreceğimiz bir yıl olacağının ipuçlarını verdi. Sezonunun renklerinde ise, doğa ile bütünleşen, doğaya zarar vermeyen çalışmaların güncelliğini koruyacağını ifade etti.

 Seminer sonrasında OTİAD Başkanı İlker Karataş, Ahu Barut’a seramik tabak takdim ederek, katkılarından dolayı
0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)