Osmanbey Tekstilci İşadamları Derneği (OTİAD) Başkanı İlker Karataş ve Yönetim Kurulu Üyeleri Laleli Sanayici ve İşadamları Derneği’ni (LASİAD) ziyaret etti. Ziyarette Rusya ile yaşanan kriz ve çıkış yolları masaya yatırdı. 2016 için beklentiler, alternatif pazarlar ve kriz için olası tedbirler müzakere edilirken; sektörün güçlü dernekleri OTİAD, LASİAD, MESİAD ve BATİAD’ın birlikte hareket etmesi gerektiği görüşü ön plana çıktı. LASİAD Başkanı Gıyasettin Eyyüpkoca Başkan İlker Karataş ve beraberindeki yönetim kurulu üyelerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti ve Rusya ile yaşanan krizin en çok Laleli ve Osmanbey’i etkilediğini belirterek, krizin yaşandığı ilk günden bu yana konuyu ilgili mercilerle görüştüğünü, olası tedbirlerin açıklanmasını beklediklerini ifade etti.

 “Yeni pazarlar keşfetmeliyiz”
 Başkan İlker Karataş ise yaşananların bir kez daha pazar çeşitliliğinin önemini ortaya koyduğunu belirterek, “Bu kriz bize bir kez daha tüm yumurtaları aynı sepete koymamamız gerektiğini göstermiştir. Mağazada oturup müşteri bekleme dönemi bitmiştir ve yeni pazar arayışlarının daha da önem arz ettiği, bu son yaşananlar bize bir kez daha göstermiştir. Bizlerin birlik ve beraberlik içinde hareket ederek, ‘voltran’ı oluşturmamız gerekiyor. Dernekler, birlikler, odalar ve ihracatçı birlikte hareket ederek güç oluşturabilirse, yetkililere sesimizi daha güçlü bir şekilde duyurabiliriz. Onun için OTİAD, LASİAD, MESİAD, BATİAD ve diğer ilgili kurum ve kuruluşların bir araya gelerek Rusya ile yaşanan kriz ve çıkış yollarını masaya yatırılmalı ve alınan kararlar ilgili makamlara iletilmelidir” dedi.

 Fashionist’i daha da büyütmeliyiz
 İki derneğin temsilcileride 2016’da Rusya ile ilgili iyimser beklentiler içinde olarakOsmanbey, Laleli ve diğer hazır giyim merkezlerinin beraber hareket ederek hükümet yetkilileriyle görüşmesi ve sorunların iletilmesi gerektiği dile getirildi. Ziyarette öne çıkan bir diğer nokta ise 14-16 Ocak 2016 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Fashionist Fuarı’nın güçlü bir şekilde desteklenmesi gerektiği oldu. Başkan Karataş ve Fuar Komite Başkanı İnanç Ulu, fuarın yeni Pazar arayışındaki sektör için çıkış yolu olabileceğine vurgu yaptı ve Laleli firmalarının da fuarda yer almaları gerektiği hatırlatıldı.

 LASİAD ziyaretine Başkan İlker Karataş’ın yanı sıra Başkan Yardımcısı Kutbettin Ayyıldız, Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Sürmegöz, İnanç Ulu, Tamer Pala, Demet TanciğerTatarhan, Bülent Bakan, Mustafa Türk, Uğur Murat Gültekin, Selim Sami Gülle, Esin Arıcan, Lokman Özhan, Nevzat Ataman ve Genel Sekreter Sami Kurt katıldı.

 Ziyaret sonrası her iki Başkan karşılıklı plaket sunumunda bulunarak, ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade etti.
0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)