Türk Tekstil ve Konfeksiyon Sanayii ile birlikte faaliyetlerini sürdüren İTÜ – Fashion Institute of Technology (FIT) Moda Tasarımı Programı’nın 9. dönem mezunlarının tasarımları İTÜ Fashion Show 2016’da görücüye çıktı.

 İTÜ Rektörlüğü’nün katkılarıyla her yıl geleneksel olarak düzenlenen “İTÜ Fashion Show”, Banu Noyan’ın koreografisiyle Divan Otel’de gerçekleşti. Sunuculuğunu Ece Vahapoğlu ve Gökay Kalaycıoğlu’nun üstlendiği gecede 25 model podyuma çıktı. Genç tasarımcılar, İlkbahar-Yaz 2017 temaları altında hazırladıkları tasarımlarıyla hazırgiyim ve moda sektörünün önemli isimlerinin karşısında yarıştı. Yarışmanın seçici jürisi birbirinden yetenekli gençlerin tasarımları arasında seçim yapmakta zorladı.

 Yarışmanın birincisi The Bath isimli tasarımıyla Cemile Meryem Özlem Şimşek seçildi. Ceylin Türkkan, Timeless Cuban adlı tasarımıyla ikinci, Beste Beksaç ise Time to Shine tasarımıyla üçüncü seçildi. Hepsiburada.com ilk üçe giren öğrencileri ödüllendirdi. İTÜ Fashion Show’da ilk 3’e giren yarışmacılar Hepsiburada.com’dan alışveriş çeki kazandı. Yarışmanın ana sponsorlarından olan LC Waikiki’nin özel ödülünü kazanan Sibel Yanmaz, LC Waikiki tarafından organize edilen styling eğitimi ve Ipad kazandı. Yine sponsorlar arasında yer alan Tetaş-Shima Seiki Özel ödülünü ise Merve Başkaya aldı. Genç tasarımcı Shima Seiki’nin Japonya’daki fabrikasında 1 haftalık triko tasarım eğitimi kazandı. Derece giren yarışmacılar ödüllerini Prof. Cevza Candan’ın elinden aldı.

 İTÜ Fashion Show’da OTİAD’ı Başkan İlker Karataş temsil etti.
0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)