"CPM" Moskova Fuarı Değerlendirmesi

Konu

: "CPM" Moskova Fuarı Değerlendirmesi

28.02.2018

ÜYELERİMİZE DUYURU
(2018/5)

 

Değerli Üyelerimiz;
 

Yönetim Kurulu Başkanımız Sn.İlker Karataş’ın CPM Moskova Fuarı ilgili izlenimleri aşağıdaki gibidir.
Bilgilerinize sunulur.

" 19-22 Şubat 2018 tarihleri arasında gerçekleşen CPM Fuarına katılan OTİAD Başkanı İlker Karataş Osmanbey firmalarını ziyaret etti, fuar hakkında bilgi aldı. Karataş, katılımcı firmalarda 10 yıl önceki heyecanı gördüğünü, bunun gelecek açısından sevindirici olduğunu söyledi.

Uluslararası markaların katılımıyla Doğu Avrupa'nın önde gelen uluslararası moda fuarlarından CPM’de İHKİB şemsiyesi altında 85 Türk firması stant açarak katılım sağladı.

Üç holden oluşan fuarda Türk firmaları bir holün tamamını doldurarak büyük heyecan yarattı.

Dosso Dossi ve Fimka gibi firmaların ayrı ve büyük stant alanları kiralayarak kendi konseptleriyle fuarda yerlerini aldıklarını dile getiren Karataş, fuarın geçmiş yıllara göre büyük ve daha canlı bir şekilde sonuçlandığını açıkladı.

Almanya, İtalya ve Polonyalı firmaların yoğunluklu olduğunu gözlemlediğini belirten Karataş, “Rusya ile konjonktürel olarak geçmişteki problemlerin geride kalmasının bugün ve gelecek için olumlu sonuçlarını görmek mümkün.

Firmalarda 10 yıl önceki şevk ve heyecanın yeniden oluşmuş olması sektörümüz için önemli bir gelişme” değerlendirmesinde bulundu.

CPM Sektör Açısından Önemli Bir Fuar Alman Igedo Company tarafından Messe Düsseldorf ve Messe Dusseldorf Moskova desteğiyle organize edilen CPM, 13 yıl içerisinde Doğu Avrupa'nın en önemli moda platformu haline geldi.

Yılda iki kez 45.000 m²'lik Expocentre alanında gerçekleşen CPM’de kadın, erkek ve çocuk giyiminin yanı sıra triko, deri, kürk, aksesuar, ayakkabı, iç çamaşırı ve plaj giyimi alıcılara sunulmaktadır.

CPM yüksek pazar potansiyeli ile pek çok alıcının siparişlerini verdiği uluslararası bir ticaret merkezi olarak konumlanmaktadır.

CPM'in geniş ve çeşitli segmentleri yoğun bir talep görürken, birçok uluslararası markayı da global moda dünyasına sunmaktadır.

CPM’de hem alıcılar hem de katılımcılar için 40’tan fazla defile, trend seminerleri, CPM Fashion Night, Rus Moda Perakende Forumu gibi bir dizi destekleyici etkinlik yapılmakta; ayrıca sayısız aktivite ile network oluşturma imkânı sağlanmaktadır. Fuara her dönem birçok ülkeden milli katılım gerçekleştirilmektedir."


 

      Saygılarımızla,
Mertgün Elmas
Genel Sekreter

Bu Sayfayı Paylaş