OTİAD’ın “Bizbiriz” Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında başlatmış olduğu Nişantaşı Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Osmanbey’deki iş insanlarıyla bir araya gelmeye devam ediyor. ‘Hayatın İçinden Ders Programı’nın bugünkü konuğu Jadore firmasından Berat Kayışkan oldu.

     Nişantaşı Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde eğitim gören geleceğin tekstil ve hazır giyimcileri OTİAD’ın “Bizbiriz” Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında “Hayatın İçinden” etkinliği ile Osmanbey’de faaliyet gösteren sektör temsilcileri ile bir araya gelmeye devam ediyor. Etkinlik kapsamında 5 Nisan Perşembe günü derse katılan Berat Kayışkan, sektör deneyimlerinin yanı sıra moda fotoğrafçılığı konularında tavsiyelerde bulundu, tecrübelerini paylaştı.

     Hedef belirlemenin önemine değinen Kayışkan, “Kendinize hedefler belirleyin ve bu hedeflere ulaşmak için kendinizi donanımlı hale getirin. Hangi limana gideceğini belirlemeyen bir gemi rüzgar ne kadar güçlü olursa olsun sularda dolaşıp duracaktır. Oysa nereye gideceğinizi bilirseniz hedefinize ulaşmak için tüm güçlükleri aşarak hedeflediğiniz limana varırsınız” diye konuştu. İnternet satışı ve moda fotoğrafçılığı üzerine yaşadığı deneyimleri paylaşan Kayışkan, “Aklınıza gelen bir fikri asla yabana atmadan onun üzerine gitmelisiniz. Harekete geçmeden o fikir sizin değildir. Ne zamanki o fikri hayata geçirdiniz o zaman sonuca gidebilirsiniz. Kaybetme korkusunu da bir tarafa bırakmalısınız, başarılı olmak için bazı zamanlar başarısızlık da önünüze çıkacaktır. Eğer kendinize ve fikrinize güveniyorsanız er ya da geç başarının gelmeme imkanı yok” diyerek başarılı ve başarısızlıkla sonuçlanan projelerinden örnekler verdi.

     Her yaşta insanların hayalleri olabileceğini dile getiren Kayışkan, hayalleri gerçekleştirmenin planlı çalışmak ve gerçekçi hedefler belirlemekle mümkün olabileceğini dile getirerek, gençlerin kendilerine hedef koymaları gerektiği tavsiyesinde bulundu.

     Öğrencilerin ilgiyle dinlediği etkinlik hatıra fotoğrafı çekimiyle son buldu.